Pawlowski. Foto: Divadelní léto

Herecké kapely, muzikál DJKT i studenti DAMU – Divadelní léto odstartuje už v červnu doprovodný program

Stěžejní inscenací Divadelního léta pod plzeňským nebem bude Švanda dudák, který má premiéru 29. června a dalších deset repríz v průběhu července. Už 15. června ale odstartuje doprovodný program. První akcí bude Festivalek hereckých kapel v Zach‘s Pubu. Všechny další části programu se odehrají na scéně pod otevřeným nebem, která pro letošní Divadelní léto vyroste na prostranství U Ježíška. V neděli 16. 6. se tu rozezní muzikálové melodie v podání souboru DJKT a o den později, 17. 6. se v Plzni představí studenti pražské DAMU se svým pojetím Shakespearovy komedie Jak se vám líbí. Doprovodný program bude pokračovat i v červenci večerem Open Air Slam a také Improzápasem. V rámci hlavního programu nebudou chybět reprízy inscenace Cyrano s Michalem Dlouhým v titulní roli, která měla premiéru vloni.

Už druhým rokem přivede Divadelní léto na scénu herce a jejich kapely. Letošní setkání bude o něco komornější, Festival se proto změnil na Festivalek hereckých kapel a bude se konat v Zach’s Pubu. Většina účinkujících je spjata s Divadelním létem – například v kapele Pawlowski uvidíte Roxanu ze Cyrana Andreu Mohylovou, Marka Mikuláška, který hraje v téže inscenaci, nebo Petra Konáše – d´Artagnana ze Třech mušketýrů. Divadelní léto spolupracuje od svého začátku s Divadlem ALFA, na pódium proto pozvalo i kapelu Fortel, složenou ze členů ALFY.

Poprvé se k Divadelnímu létu připojí soubor muzikálu DJKT. V návaznosti na úspěšnou sérii koncertů Jsme muzikál! se v neděli 16. června poprvé představí pod širým nebem s výběrem nejlepších hudebních čísel z repertoáru letošní sezóny. Nebude chybět několik ochutnávek ze sezóny příští i několik „bonbonků“ navíc v podání hvězd souboru muzikálu DJKT. Diváci se mohou těšit na Stanislavu Topinkovou Fořtovou, Pavla Klimendu, Pavla Režného, Jozefa Hruškociho, Evu Staškovičovou nebo Charlotte Pščolkovou. Jedinečným večerem, který se uskuteční 16. června U Ježíška, provede Lumír Olšovský. Mimořádným hostem večera bude finalista soutěže The Voice Jakub Moulis, který svou pěveckou dráhu odstartoval v muzikálu Viktorka Plzeň! aneb jinak to nevidím.

sweeney todd v djkt
Jsme muzikál, DJKT – SweeneyTodd. Foto: DJKT

Doprovodný program obohatí původně klauzurní inscenace Katedry činoherního divadla na pražské DAMU Jak se vám líbí, která měla premiéru 5. 1. 2018. Roztoužená Shakespearova komedie vypráví o útěku dvou dívek před svázaným knížecím dvorem do bájného Ardenského lesa. Tam údajně vládne klid a všudypřítomná vzájemná láska se snáší na jeho obyvatele jako lehký poprašek rosy. Skutečnost je ale poněkud odlišná. K tomu, aby mohl být člověk milován, musí překonat řadu překážek, ať se týkají toho, co nosí v sobě, nebo třeba toho, co nosí na sobě…

„Dramaturgem Shakespearovy komedie je Plzeňan Jaroslav Jurečka, režisérkou jeho partnerka Aminata Keita. Na svižné inscenaci baví krom skvělých výkonů i velmi přirozený jazyk – hraje se v překladu Františka Fröhlicha. Se studenty DAMU bychom rádi v budoucnu spolupracovali pravidelně – toto je taková první vlaštovka,“ říká programový ředitel Divadelního léta pod plzeňským nebem Jan Anderle.

Divadelní léto pod plzeňským nebem patří s téměř 9000 diváky k největším open air divadelním akcím v republice. Od roku 2008 festival připravuje každý rok jednu původní inscenaci, kterou zasazuje do kulis širšího centra města. Za dobu existence festivalu se na plzeňské letní scéně vystřídala řada hvězdných tváří, jedním z nejúspěšnějších počinů v historii festivalu byl loňský Cyrano s Michalem Dlouhým.

Vstupenky na 12. ročník festivalu Divadelní léto se prodávají prostřednictvím sítě GoOut. Ceny vstupenek na inscenace hlavního programu Švanda dudák a Cyrano se pohybují od 250 do 550 Kč. Vyšší cena je pouze u vstupenek na premiéru Švandy dudáka, které exkluzivně zahrnují i pozvání na sklenku vína po skončení představení. Ceny vstupného na doprovodný programu 100 – 550 Kč.

KOMPLETNÍ PROGRAM DIVADELNÍHO LÉTA POD PLZEŇSKÝM NEBEM


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: