Ilustrační foto. Zdroj: Archiv Plzenoviny.cz

Historický víkend 2018 bude v duchu První republiky a přinese řadu novinek

Historický víkend proběhne v Plzni ve dnech 8. – 10. června 2018. V letošním roce bude program akce zasazen zejména do dob První republiky, která letos slaví 100 let. Zachová ale své tradiční prvky jako Rej a Vejšlap strašidel a Pohádkovou cestu.

Režisérem letošního Historického víkendu je Petr Batěk, který připravil program ve spolupráci se spolkem šermířů a přátel historie Plzeňští (Petr Merxbauer) a Rytířů Koruny České (Martin Cholinský). V hlavní roli se představí nalezená Plzeňská kronika a kronikář Košata. Ožijí známé i méně známé postavy a příběhy z dějin našeho města.

Akce proběhne tradičně na několika scénách v historickém centru Plzně. Hlavní bude opět na náměstí Republiky, tentokrát však ve zcela nové podobě. Děj budou moci diváci sledovat hned na dvou pódiích, která bude spojovat pohyblivý povoz.

Ožijí i scény v Proluce a Mlýnské strouze, uskuteční se netradiční komentované prohlídky historických budov České spořitelny a Studijní a vědecké knihovny PK.

Historický víkend drží rekord z roku 2009 a to v největším počtu strašidel na jednom místě – 4402. Letos se pokusíme o zápis v co největším počtu lidí v dobovém oblečení. Počítáni budou lidé v oblečení z První republiky např. ale i v kroji nebo dobové uniformě. Budeme rádi, pokud se s námi návštěvníci akce do tohoto pokusu zapojí. Rekord bude uskutečněn s agenturou Dobrý den z Pelhřimova.

PROGRAM ZDE

V době, kdy se koná Historický víkend, bude v mazhausu plzeňské radnice instalována výstava 25 let pro vás, která mapuje činnost Nadace 700 let města Plzně od jejího založení.

Během konání akce dojde k rozsáhlým dopravním omezením v okolí náměstí Republiky.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru