Holky holkám 2019. Foto: M. Svoboda

Holky pomáhají holkám i letos

Kuchyňský robot, mop, prostěradlo, kolečkové brusle, LEGO, panenky, autíčka nebo třeba tepláková souprava pro rapera – taková přání se letos sešla ve vánoční sbírce Holky holkám. Stejnojmenná iniciativa plzeňských ženských osobností ji pořádá od roku 2015 a plní tak vánoční přání maminkám a dětem z azylových domů sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni a také těm, které druhým rokem obsluhují plzeňský Šatník pro samoživitele.

„Letos se nám sešlo 83 přání, která poprvé zveřejňujeme prostřednictvím webové aplikace. Tu pro nás vytvořily dámy z PyLadies pod vedením Filipa Vaculíka, ve spolupráci s Janem Hrůzou a za podpory Správy informačních technologií města Plzně,“ říká vůdčí osobnost iniciativy Holky holkám Markéta Čekanová.

Seznam přání byl zveřejněn v pondělí 14. listopadu a během prvních dvou dnů z něj zmizela téměř polovina položek. O den později se už první dárky začaly scházet.

Přání maminkám a dětem v tísni mohou lidé plnit až do 9. prosince. Aktuální seznam těch, která dosud na svého Ježíška čekají, najdou na www.holkyholkamplzen.cz/vanoce.

Za uplynulých šest ročníků splnila sbírka 587 přání za cca 640 tisíc Kč.

Zdroj: Holky holkám

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: