Foto: Holky holkám

Holky holkám letos splnily 61 vánočních přání

I v časech poznamenaných koronavirem a souvisejícími restrikcemi proběhla sbírka vánočních dárků pro obyvatele Domovů pro matky s dětmi v tísni sv. Zdislavy, kterou pořádá iniciativa Holky holkám.

„Letos jsme splnili 61 přání, tedy opět všechna, která se nám sešla. Jsme moc rády, že nás ani koronavirus nezastavil a že díky dobrým lidem budou moci pod stromečky v domovech zářit oči dětí i jejich maminek,“ říká vůdčí osobnost iniciativy Holky holkám Markéta Čekanová. Sbírka se letos uskutečnila popáté a v minulých letech splnila celkem již 380 přání v hodnotě převyšující 400 tisíc korun.

Maminky si jako obvykle přály především kosmetiku, kuchyňské spotřebiče nebo prostěradla. Děti toužily po kostýmu Spidermana, panence Baby born nebo teplákové soupravě s Elzou či auty McQueen. Jedna sedmnáctiletá dívka si napsala o klávesy a dvanáctiletá o kytaru.

„To byla nejdražší přání, která přišla a trošku jsme trnuly, zda se je podaří splnit. A stalo se něco naprosto nečekaného: nejen že se našel dárce kytary a na klávesy se složilo hned několik dárců, ale mimo to se nám přihlásili ještě dárci dvou použitých nástrojů. Ty jsme darovaly do domovů pro všechny jejich obyvatele, kteří budou mít chuť hrát,“ říká Markéta Čekanová.

Holky holkám je iniciativa plzeňských ženských osobností, která od roku 2016 pomáhá domovům pro matky s dětmi v tísni. Angažují se v ní například ředitelka plzeňské pobočky Paměti národa Markéta Čekanová, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, ředitelka filmového festivalu Juniorfest Judita Soukupová, tisková mluvčí Studijní a vědecké knihovny Martina Košanová, spisovatelky Daniela Kovářová a Jitka Prokšová, básnířka Tamara Kopřivová, bývalá ředitelka Plzeňského deníku Helena Mikešová, muzikantka Ilon Leichtová a řada dalších.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: