Zdroj: Nakladatelství CBS

Chystá se kniha s leteckými fotografiemi hradů a zámků západních Čech

V České republice vzniká první ucelená edice knih zaměřující se na přiblížení krás jednotlivých regionů z ptačí perspektivy. Tyto knihy jsou plné neopakovatelných pohledů na známá místa i neznámá zákoutí. Nyní CBS Nakladatelství začíná mapovat hrady a zámky západních Čech.

„V současné době probíhají přípravy a sběr informací pro knihu leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe – Západní Čechy. Čtenáři si tak na 100 až 120 fotografiích prohlédnout památky z Karlovarského a Plzeňského kraje,“ říká obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Kniha leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe – Západní Čechy vyjde před Vánoci.

Každá památka má svůj příběh

Lidé se můžou těšit na letecké snímky, které pravděpodobně ještě nikdy neviděli. Kniha zachytí krásy zámku Chyše, zříceninu hradu Freudenstein, hrad Kašperk či Loket a nebo zámek Sokolov či vodní hrad Švihov. „Vedle toho budou k vidění i zámky, hrady a zříceniny, které již nefungují jako kulturní památky,“ prozrazuje manažerka Lenka Forejtová.

„Tato kniha bude originální v mnoha ohledech. Nejzajímavější přidanou hodnotou jsou ale pověsti, které doprovází každý hrad a zámek uvedený v knize. Nejenom že poznáte památky z pohledu ptáků, ale dozvíte se i něco zajímavého a možná se tak necháte inspirovat k příjemnému výletu za historií,“ popisuje manažer Ing. Lubomír Sedlák.

Česko jako pohádková země

Fotografie v knize jsou pořízené především z letadla. „Po několikaletém létání nad Slovenskem jsem se rozhodl v roce 2012 začít objevovat z nebe i Česko. Musím uznat, že je to úplně jiná krajina než naše hornaté a bouřlivé Slovensko. Česko mi připadá jako pohádková země. Z nebe jsou vidět malebné vesničky a návsi s jezírky, o kus dál zase nádherné zámečky nebo dominantní hrady. Do české krajiny jsem se opravdu zamiloval,“ říká pilot a fotograf Milan Paprčka. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: