Vizuál k akci.

I letos se v Plzni roztočí Vokální kolotoč 

3 místa, 3 vokální skupiny a to vše za 1 večer! Tak takhle funguje akce nazvaná Vokální kolotoč, která se bude konat ve středu 18. září 2019. Princip je jednoduchý, vyberete si jednu z kaváren či klubů, kde se kolotoč zatočí, pohodlně se usadíte, dáte si něco dobrého a během večera se u vás protočí všechny 3 účinkující vokální skupiny. A které to letos budou? Těšit se můžete na staré známé kolotočáře, pobaví vás kluci z Hlasopletu, z Horšovského Týna přijede zazpívat energický Singtet a trojlístek doplní holky z Tutti Voci.

Místa pro vás organizátoři připravili klasická i netradiční. Vokální zpívání si tak budete moci poslechnout buď v Zach´s pubu na Palackého náměstí, v Jazz rock café v Sedláčkově ulici nebo v kavárně CrossCafe v hotelu Central na náměstí Republiky. Jízdné je na všech místech, kde se bude Vokální kolotoč točit, dobrovolné, takže můžete sami ohodnotit, jak se Vám náplň večera líbí. Jízda začíná v 19 hodin!

A kdo že to bude zpívat?

Tutti Voci

Tutti Voci, aneb Všechny hlasy, se daly dohromady v červenci roku 2007. Po čase se počet aktivních členek ustálil na 5, z nichž všechny jsou bývalými členkami Plzeňského dětského sboru. Jsou jimi Adéla Braunová, Marie Barcalová, Kateřina Minářová, Tereza Koželuhová a šéfka souboru Lucie Hofmanová. Za dobu své existence vystupovaly Tutti Voci na řadě samostatných koncertů, firemních, či soukromých akcích a hostovaly také na koncertech jiných těles, mnohdy žánrově odlišných. V současnosti se Tutti Voci více věnují acapella skladbám, které mnohdy přetvářejí a vznikají tak úpravy překvapivé a nové. Zásadou „vočí“ je, aby zpívání bylo radostí a hrou. Během svého působení na plzeňské scéně mají Tutti Voci své stále fanoušky, kteří jsou odměnou za všechny zkoušky, soustředění a záchvaty nervozity před vystoupením.

Hlasoplet

Mužské vokální kvinteto HLASOPLET baví lidi už od roku 2003. Na počátku se sešlo pět mladých mužů na půdě Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Preciznost, pestrost a hudební vtip spolu s obrovskou radostí z každého vystoupení si brzy získaly srdce mnohých posluchačů.

Repertoir se tak brzy rozrostl o spirituály, jazzové kousky, české a světové evergreeny v osobitých úpravách, ale i autorskou tvorbu. Hlasoplet má na svém kontě už 2 CD.

Nezaměnitelný zvuk Hlasopletu vychází z geniálních aranží Davida Vaňáče a hlubokého basu Jana Frause. V kombinaci se skvělými zpěváky a vtipem Zdeňka Lahody, který koncerty neformálně provádí, máte záruku, že se s Hlasopletem vždy budete bavit.

Singtet

Singtet je šestičlenná vokální skupina z Horšovského Týna. V současnosti se věnuje převážně úpravám hitů populární hudby z minulého i současného století. Vedle vícehlasého zpěvu stále častěji využívá i doprovod beatboxu. Na Kolotoči bude účinkovat počtvrté a moc se na tuto skvělou akci těší. Pravidelně uskutečňují koncerty v západních Čechách (Domažlice, Plzeň a další obce) i mimo naši republiku. V prosinci 2013 již podruhé zaplnili kostel v Belgii ve městě Maarkedaal, pravidelně zpívají v německém Nabburgu ať už v době předvánoční nebo v letních měsících. Mezi další pravidelná vystoupení patří oslavy svobody v květnu, kde na počest amerických vojsk zpívají (nejen) Českou a Americkou hymnu v Horšovském Týně, v Hostouni a ve Stodě. Na konci roku 2015 vydali první CD s názvem Good Old Acapella, k letošním Vánocům by si rádi nadělili připravovaný klip.

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: