Foto: Visit Plzeň

Industry Open: Nový tištěný průvodce představuje industriální památky Plzně a Plzeňského kraje

Druhý ročník festivalu Industry Open během léta zpřístupnil celou řadu technických památek a další zajímavá místa v Plzni a okolí. Pořádající organizace Plzeň – TURISMUS zároveň vydala nového průvodce po industriálních památkách. Ty mohou fanoušci industriálu navštívit během celého roku i mimo festival a nyní mají k dispozici užitečné informace v jedné publikaci. 

V rámci projektu Industry Open vznikl tištěný Průvodce industriálem Plzeňského kraje. Ten představuje téměř 40 lokalit v Plzni a přilehlém regionu. Nechybí významné turistické cíle jako Plzeňský Prazdroj nebo bývalý kaolinový důl a Centrum Caolinum v Nevřeni, ale ani tipy na zajímavá místa, která by návštěvníkům mohla uniknout.

Zaniklá plzeňská čtvrť Cikánka padla popelem při drtivém náletu na konci 2. světové války

V našem průvodci najdou zájemci o industriální dědictví místa, která mohou navštívit po své vlastní ose i během podzimních výletů nebo po celý rok. Asi nepřekvapí, že hlavními taháky jsou oba plzeňské pivovary nebo industriální areály, které dnes slouží kultuře, jako je DEPO2015 nebo plzeňská Papírna. V průvodci jsme však věnovali prostor i zajímavým místům, která jsou tak trochu skrytá, nebo podnikům, o jejichž nabídce komentovaných prohlídek málokdo ví,“ prozradila Alena Fialová z městské organizace Plzeň – TURISMUS, která průvodce připravovala. Průvodce industriálem Plzeňského kraje vznikl ve spolupráci s oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Plzeňského kraje. Je k dostání zdarma v Turistickém informačním centru města Plzně na náměstí Republiky vedle radnice. 

Festival Industry Open, jehož druhý ročník skončil o prvním zářijovém víkendu, zpřístupnil téměř dvacítku míst a nabídl přes 110 dílčích akcí. Návštěvníci festivalu se vydali na komentované prohlídky, výlety historickými autobusy i zážitkové jízdy vlakem. Nejúspěšnější akcí festivalu byly komentované jízdy vlakem do jinak nepřístupného areálu Škodovky, kam se díky Industry Open během dvou srpnových víkendů svezlo na 600 účastníků. „Odhadovaná návštěvnost všech akcí festivalu se letos vyšplhala na cca 2500 účastníků, což vzhledem k omezeným kapacitám většiny akcí považujeme za úspěch. I druhý ročník festivalu nám tak i přes překážky, které letošní rok přinesl, ukázal, že zájem o industriální turismus je ze strany místních i turistů stále větší,“ vyhodnotila festival manažerka projektu Fialová.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: