Ročník 2021. Foto: Klára Mojová

Inspiral Garden: Plzeňská oáza kultury se v létě opět otevře

7. až 12. srpna 2023 zavítá do Plzně kulturní pop-up Inspiral Garden, aby proměnil Šafaříkovy a Smetanovy sady v oázu kreativity a inspirace.

Program představuje širokou škálu kulturních aktivit, které zahrnují živé koncerty, silent DJs, diskuze, MINT Fashion Market a food festival národnostních menšin Babylon na plotně. Šestidenní událost slibuje nezapomenutelný zážitek pro všechny příznivce progresivní a alternativní hudební scény.

Inspiral Garden se může pochlubit špičkovým uměleckým obsazením. Na pódiu se představí vynikající hudební interpreti. Z domácích to bude například písničkářka Amelie Siba, aktuálně jedna nejvýraznějších tváří české alternativní scény, držitel letošních hudebních cen Apollo a Vinyla Mat213, dále špičkový performer na modulární syntezátor Leoš Hort alias HRTL, s live setem vystoupí vyznavač hudebního minimalismu a analogových nástrojů Ventolin a těšit se můžete i na jednu z nejúspěšnějších českých kapel – duo DVA.

Nebudou chybět ani plzeňské kapely. Letos to budou Marcel Gidote’s Holy Crab a Blue Chesterfield.

Jejich různorodé žánry a energie zaručují zábavu pro všechny návštěvníky.

Inspiral Garden
Inspiral Garden. Foto: Art Prom

Slovenskou hudební scénu bude svým osobitým post-zvukem reprezentovat bratislavské trio Shallov či trnavský punkáč, raper a všestranný muzikant Fvck_Kvlt.

V rámci cyklu polských kulturních akcí PL in PLzeň, které pořádá Polský institut v Praze ve spolupráci  s městem Plzeň, zahraje elektropopová senzace, kapela KAMP!

Inspiral Garden je místem setkání pro všechny, kdo milují kulturu, hudbu a inspiraci. Tato událost vytváří prostředí, kde se mohou lidé propojovat, sdílet myšlenky a objevovat nové umělecké vize. Šafaříkovy a Smetanovy sady se stávají místem, kde se kříží různé kulturní vlivy a kde se můžeme inspirovat nejen hudbou, ale také módními trendy a chutěmi kuchyní různých národnostních menšin.

Doprovodný program

Doprovodný program bude zahrnovat také diskuzi ve spolupráci s Radiem Wave v rámci podcastu Vlna, kterou bude moderovat Hana Řičicová. Tato diskuse představuje skvělou příležitost pro návštěvníky, kteří se zajímají o kulturní a společenská témata, naslouchat zajímavým rozhovorům a zapojit se do interakce s hosty.

Inspiral Garden je tu pro všechny, kdo touží po kulturním dobrodružství. Bude to pestrý mix zážitků, které připomínají, že kultura je tím, co nás spojuje a obohacuje.

Akce je volně přístupná. Návštěvníci mají možnost Inspiral Garden finančně podpořit dobrovolným vstupným či zakoupením limitované edice módních doplňků.

Pro ty, kdo chtějí získat přehled o programu události, je k dispozici oficiální webová stránka https://inspiralgarden.cz/program. Zde naleznete informace o časech vystoupení a dalších aktivitách, které Inspiral Garden nabízí.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: