Foto: Diecézní charita Plzeň

Jak lze aktuálně pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Chybí trvanlivé potraviny i základní hygienické potřeby

Diecézní charita Plzeň se obrací na veřejnost za účelem doplnění humanitární pomoci pro výdej lidem prchajícím před válečným konfliktem na Ukrajině.

„Obracíme se na veřejnost za účelem doplnění humanitární pomoci pro výdej lidem prchajícím před válečným konfliktem na Ukrajině. Potřeba jsou trvanlivé potraviny, jako jsou masové konzervy, rýže či těstoviny. Dochází také mléko. Prosíme též o dary základních hygienických potřeb, jako jsou šampóny, dámské vložky, toaletní papír a zubní kartáčky,“ říká Petr Šimek, mluvčí Diecézní charity Plzeň.

Příjem i výdej potravinové a materiální pomoci probíhá v Humanitárním skladu Diecézní charity Plzeň na adrese Cukrovarská 16, Plzeň. Ve všedních dnech od 9 do 16 hodin, o víkendech od 9 do 12 hodin. Z kapacitních důvodů diecézní charita do odvolání nepřijímá dary oblečení. Sklad je šatstvem zásoben dostatečně.

Na pomoc občanům Ukrajiny přicházejícím v důsledku válečného konfliktu do plzeňské diecéze (Plzeňský a Karlovarský kraj) vyhlásila Diecézní charita Plzeň možnost podpory přes svůj transparentní účet:

č. účtu: 277850809/0300, VS 242, do poznámky připište Ukrajina

Peníze budou použity na zajištění základních životních potřeb těchto lidí.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner