Zdroj fotografie: Depositphotos.com

Jak si vyzdobit zahradní domek nebe altán pro přicházející velikonoční svátky?

I když se to možná nezdá a máme pocit, že se jen předevčírem skončily Vánoce, Velikonoce jsou téměř za dveřmi. Příchozí velikonoční svátky jsou oslavou jara a většinou s sebou přinášejí i příjemné jarní počasí. Ideální na to, abyste mohli věnovat své zahrádce či zahradnímu domku, chatce nebo altánku. Připravte se na Velkou Noc už dopředu a naplánujte si sváteční výzdobu pro vaši zahradní stavbu!

Počasí sice ještě není ideální pro práce na zahrádce, ale už dopředu se můžete inspirovat, sbírat nápady či plánovat dekorace na zahradu a to, jak si nimi své zahradní království můžete na velikonoční svátky zkrášlit. Velikonoce jsou v podstatě jakousi otevřenou pozvánkou na jarní zahradní „párty“, protože počasí bývá už příjemně teplé, což znamená, že se můžete začít připravovat na stále více času stráveného venku. Když se už vypořádáte s vyčištěním spadaného listí, na které jste zapomněli během podzimu a jarním zahradním úklidem, budete se moci pustit do realizace předpřipravených či naplánovaných velikonočních ozdob pro zahradu ale i dřevěný domek, zahradní altány či chatku.

Velká Noc je ideálním obdobím na kreativní aktivity, do kterých můžete zapojit i vaše ratolesti. Od stolních ozdob, přes malované vajíčka až po dekorace na zahradu, toto krásné období je jako ideální na příjemně a originální strávený čas s rodinou. Inspirujte se několika nápady na to, jak si vyzdobit dřevěný domek či zahradní altán na příchozí velikonoční svátky.

Jednoduchá velikonoční dekorace na stůl

Skvělý a jednoduchý nápad, jak spojit kousek přírody s interiérem vašeho domku, chatky či altánku může být právě tato stolní dekorace. Vyberte se ven hledat nějaké dlouhé větvičky, které byste mohli umístit do vázy uprostřed stolu. Na tuto aktivitu můžete klidně povolat i vaše děti či partnera a spojit příjemnou procházku s hledáním větviček ideálních na dekoraci. Na větvičky ve váze můžete s využitím ozdobných stužek zavěsit malovaná velikonoční vajíčka nebo případně i čokoládová vajíčka. Dozdobit můžete malými stužkami, mašlemi nebo i jinými přírodními dekoracemi, které budou zapadat do vašeho stylu a témata.

Velikonoční věnec

I když jste si možná zvykli jen na vánoční věnce, velikonoční věnec je také skvělou součástí výzdoby, kterou můžete využít k oživení vašeho dřevěného domku či chatky nebo altánku. Můžete ho umístit na dveře nebo klidně i na stěnu zahradní stavby či jen tak zavěsit do prostoru, například na terasu chatky. K vytvoření velikonočního věnce můžete využít malovaná vajíčka, stébla, sušené květy a lístky, zlatý déšť či kočičky.

Velikonoční girlanda

 

Na dekorace na zahradu si můžete brát inspiraci i z interiérových dekorací. Příkladem je i taková velikonoční girlanda, kterou ve větším provedení můžete využít jako ozdobu pro váš dřevný domek či chatku. Lze jí vyzdobit zábradlí terasy, zahradní altány, orámování oken a dveří. Girlanda je univerzální dekorací, která si najde své využití během jakýchkoliv svátků. Stačí, pokud si zakoupíte jednoduchou a univerzální girlandu, případně si ji vyrobíte z větviček či jiných materiálů a dozdobíte dekoracemi ve velikonočním motivu. Využít můžete opět malovaná velikonoční vajíčka, květiny, lístky, stužky, a to vše ve veselých a živých jarních barvách. Girlandu si také můžete vyrobit z barevného papíru. Zapojte do vystřihování i vaše děti a užijte si společný čas, při kterém vytvoříte kreativní a originální velikonoční dekorace na zahradu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: