Zdroj obrázku: mtlapcevic / Shutterstock.com

Jak si zařídit byt ve skandinávském stylu

Skandinávský styl začíná být při zařizování interiérů stále populárnější. Pokud se zalíbil i vám, měli byste vědět, jaké jsou jeho charakteristiky a co udělat pro to, aby všechny místnosti působily maximálně útulně.

Právě útulnost je tím nejdůležitějším poznávacím znamením skandinávského bydlení. Přizpůsobit jí musíte vše – od výběru materiálů až po ideální barvy.

Jako první vyberte vhodný nábytek

Ze všeho nejdříve se zaměřte na skandinávský nábytek jako takový. Měl by být vyvedený ve střídmém stylu – tedy v co nejméně výrazných barvách a v geometrickém tvaru. Chtějte také čistý design, tedy minimum úchytek a různých dekorů.

Barvy volte spíše světlé. Je to vlastně logické – na severu je světla málo, takže se ho lidé snaží dostat do interiéru všemi možnými způsoby. Skandinávský styl je tedy ideální pro tmavé byty, kam svítí slunce jen od severu nebo západu. Ovšem samozřejmě to není podmínkou – aplikovat ho lze v jakkoliv orientované nemovitosti.

Vsaďte na správný kontrast

Dalším typickým znakem skandinávského bydlení je láska ke kontrastu. Pokud je tedy jako základ zařízení místnosti použito světlé dřevo, je třeba jeho „unylost“ trochu rozbít. O to se postarají například textilie s výrazným dekorem nebo tmavé detaily výzdoby interiéru. Možné je použít například pruh tmavé tapety na stěně nebo tmavý nátěr okenních rámů.

Nikdy to však s tmavými barvami nepřehánějte, v interiéru nikdy nesmí dominovat. Naopak – světlé i tmavé tóny by měly být vyvážené. Pokud by jeden aspekt převážil, přišel by skandinávský styl o svou útulnost a přívětivost, a stal by se jen pouhopouhou napodobeninou oné pověstné severské pohostinnosti.

Rádi byste vsadili na jistotu? Pak si prohlédněte ty nejlepší kousky nábytku ve skandinávském stylu v e-shopu Estila-nabytek.cz. Určitě si vyberete kus, který bude pasovat i k vám domů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: