Ilustrační foto.

Jak sjednat nejvýhodnější úrazové pojištění

Při jakékoliv činnosti a na jakémkoliv místě může dojít k úrazu. Nevyhnou se vám v práci, s dětmi na hřišti, na dovolené a bohužel ani doma. Je proto vhodné být připraven a mít sjednané úrazové pojištění.

K čemu je vhodné úrazové pojištění?

Již ze samotného názvu vyplývá, že je úrazové pojištění pojistný produkt zmírňující finanční důsledky úrazů. Jedná se o druh životního pojištění zaměřeného výhradně na úrazy a následky, které z nich plynou.

Toto pojištění je využíváno pro seniory a děti a také pracujícími, kteří by mohli vlivem úrazu přijít o část příjmů. Pojišťovny nabízí celou řadu pojistných balíčků a programů, aby bylo možno pojistit celou rodinu. Sjednat si lze dlouhodobé úrazové pojištění, které se platí jednou ročně nebo naopak krátkodobé úrazové pojištění na kratší dobu – například skupinové pojištění pro třídu na školním výletě. Krátkodobé pojištění lze sjednat jednorázově a to jen na několik dní nebo měsíců. Toto pojištění je velmi flexibilní a tak není problém mít krytí úrazů pouze v pracovní době nebo ve svém volném čase. Můžete si ho uzavřít samostatně nebo v kombinaci se životním pojištěním. Na rozdíl od životního pojištění v něm není možné spořit.

Úrazové pojištění lze sjednat na celou řadu rizik, kdy hlavním pojištěním je tzv. Smrt úrazem, další druhy jsou podpojištěním. Pojistit si lze smrt úrazem, trvalé následky, denní odškodné při úrazu, tělesné poškození při úrazu a také pobyt v nemocnici v důsledku úrazu nebo například náklady na vaši záchranu či drobné úrazy.

Srovnání úrazového pojištění

Úrazové pojištění je tedy vhodné pro jednotlivce, celé rodiny, nejrůznější skupiny a výpravy či firmy. Je vhodné prakticky pro všechny věkové kategorie. Chcete-li si toto pojištění uzavřít, využijte online srovnání úrazového pojištění Yespojisteni.cz, které vám umožní vybrat si nejlevnější pojistku s nejlepšími parametry. Srovnání je zcela zdarma a můžete si úrazové pojištění okamžitě sjednat přes internet. Stačí jen vyplnit formulář, zaplatit pojistnou částku a e-mailem obdržíte veškeré dokumenty.

I nejlevnější úrazové pojištění může splnit vaše očekávání. Pojistné plnění závisí na tom, jaké konkrétní riziko či rizika si pojistíte. V případě, že kvůli úrazu musíte být hospitalizovaní v nemocnici, pojišťovna vám vyplatí sjednanou denní dávku. Pozor na pojistné podmínky. Některé pojišťovny vám denní dávku vyplatí až od určitého počtu dní strávených v nemocnici. Na peníze tak máte nárok například od třetího dne pobytu v nemocnici.

Kolik stojí úrazové pojištění?

Kolik zaplatíte za úrazové pojištění závisí na tom, jakou máte sjednanou pojistnou částku. Nejvýhodnější úrazové pojištění znamená, že si najdete pojistku s vysokým pojistným plněním, ale a přiměřenou měsíční splátkou. Na výši pojistného má vliv vaše zaměstnání nebo například sport, který provozujete. Pokud máte rizikové povolání a hrozí vám úraz častěji, patříte do rizikové skupiny. Do čím vyšší rizikové skupiny spadáte, tím je pojistné dražší. Konečná cena závisí také na vašem zdravotním stavu. Před uzavřením smlouvy si zpravidla pojišťovny vyžádají vyplnění dotazníku nebo lékařskou zprávu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: