Jakub Noha. Foto: M-klub

Jakub Noha Mezi knihami představí Lovce chvil

Písničkář Jakub Noha je na scéně Mezi knihami pravidelným hostem. Díky opatřením a omezením se však jeho poslední plánované vystoupení stále nedařilo uskutečnit. Jakub sice pro diváky v lednu 2021 připravil jako malou náhradu on-line koncert z domova, ale na živé vystoupení si museli fanoušci ještě počkat.

Dočkají se v únoru, 22. 2.2 022 od 18:00, kdy po několika přeloženích zahraje Jakub Noha Koncert mezi knihami. Diváci se mohou těšit na známé písně jako např. „Štěrbinou ve dveřích“, „Motýlí hru“, „Zvěrokruh“, ale také skladby z nového 2CD Lovec chvil, které Jakub Noha vydal na podzim 2021. Tuto novinku představí a pokřtí v Obvodní knihovně Skvrňany.

Lovec Chvil

Lovec chvil je autorské 2CD Jakuba Nohy, které natočil ve svém domácím studiu. Všechny nástroje si nahrál sám. Dvojalbum přináší celkem 13 skladeb. Na prvním CD najdete devět nových písní. Druhý disk Jakub Noha označil jako „protestní“. Obsahuje cover verzi písně od Suchého / Šlitra „Jó, to jsem ještě žil“, dále australský tradicionál „Waltzing Matilda“, který Jakub opatřil českým textem a ještě dvě autorské písně Jakuba Nohy.

Kdo je Jakub Noha?

Jakub Noha je folk-rockový písničkář, který vystupuje sólově nebo se svojí kapelou Jakub Noha Band. O své hudbě říká: „Nějaké stylové škatulkování mi moc nesedí. Považuju styly spíš za výrazové prostředky a rád přeskakuju z jednoho do druhého. Ale dá se tu leccos vystopovat. Tak jistě je tu vliv těch kapel, které jsem vstřebával v dětství až mládí, jako Beatles, Rolling Stones, Kinks…. Pak mi do krve přecházeli takoví hoši jako Bob Dylan, Neil Young, ale i soul 60-tých let. Mám rád muziku živelnou, ale harmonicky trochu propracovanou. Je to rock? folk? blues?…“

Jakou hudbu hraje a jaké je nové 2CD Lovec chvil zjistíte, když přijdete na jeho sólové akustické vystoupení, které proběhne 22. 2. 2022 od 18 hodin do Obvodní knihovny Skvrňany v Plzni.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: