Foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Jaký materiál volit při výběru pracovního oděvu

Pracovní oděvy jsou nesmírně důležité. Při vykonávání jakékoli činnosti byste se měli cítit maximálně komfortně a zároveň také nějak vypadat. V neposlední řadě vás musí oblečení co nejlépe chránit před případnými úrazy, které se mohou na pracovišti bohužel stát velmi rychle základem každého pracovního oblečení je bezesporu materiál, z něhož se vyrábí. My se na základní materiály podíváme mnohem podrobněji a nezapomeneme upozornit ani na specifické úpravy.

Materiálů je spousta

Jakousi klasikou nejen v oblasti pracovního oblečení je bezesporu bavlna. Oděvy ušité právě z ní jsou prodyšné, savé a z hlediska pohodlí naprosto ideální. Kvalitu konkrétního oděvu lze poznat podle gramáže. Čím je vyšší, tím je konkrétní oblečení z hlediska jakosti lepší. Jak bav lna, tak polyester jsou elastické materiály, které se dokážou velmi dobře přizpůsobit vaší postavě. Jinak lze volit také pracovní oděvy vyrobené z bavlny a spandexu. Takovéto oblečení je také maximálně savé a prodyšné. Jestliže převládá polyester, měli byste počítat s výbornou tepelnou izolací a schopností tohoto materiálu držet správný tvar. Průniku vody zabrání oděvy z polyuretanu. Často jsou alespoň trochu paropropustné.   

Na speciální úpravě záleží

Určitě je zapotřebí myslet také na specifickou povrchovou úpravu jednotlivých kusů oděvů. Tak třeba antistatické pracovní oblečení se používá v místech, kde reálně hrozí zvýšené nebezpečí výbuchu v důsledku zapálení výboje statické elektřiny. Reflexní oděvy jsou naopak vynikající při vykonávání různých činností za snížené viditelnosti. Pamatovat je třeba hlavně na to, že oblečení musí být v souladu s normou EN 471. Výbornou volbou pro chladné dny je bezesporu také termoprádlo. Ať už potřebujete jakékoli pracovní oblečení, určitě si jej vyberete na Safework.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: