Vizuál festivalu

Festival Jeden svět začíná v Plzni už příští týden

Už příští týden začíná Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět v Plzni. Představí 25 dokumentů, 6 snímků ve virtuální realitě, nabídne debatní program se zajímavými hosty a hostkami nebo krátké filmy pro děti. Nově do programu kromě dokumentů zařadí i 4 hrané filmy o lidských právech.

Festival se uskuteční od 20. března do 21. dubna 2024 ve 48 městech po celém Česku. V Plzni festival proběhne od 22. do 28. března 2024 na 3 různých místech po Plzni (Moving Station, Knihovna města Plzně, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU).

Zahájení plzeňské části festivalu proběhne v pátek 22. března 2024 v prostorách Moving Station. Součástí bude promítání filmu Tady Havel, slyšíte mě?

Snímek odhalí dosud nepublikované záběry z posledních tří let života Václava Havla v osobním portrétu stárnoucího exprezidenta, který vždy nadřazoval zájmy obecné nad ty vlastní.

Po skončení projekce vystoupí od 22:00 kapela Tony Rocky Horror Vinyl Show.

V doprovodném programu festivalu si můžete prohlédnout výstavu studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU či se 24. března 2024 vydat na prohlídku budovy Moving Station. Čeká nás také panelová debata na téma kryptoměn.

Praktické informace:

  • Vstupenky na festival je možné zakoupit v předprodeji přes GoOut.
  • prodej vstupenek na VR projekty je také dostupný online.
  • Vstupné na projekci je 110 Kč, zlevněné vstupné (děti, studenti, senioři) stojí 90 Kč, zlevněné vstupné pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P 60 Kč a doprovod ZTP/P zdarma.
  • Za VR projekty zaplatíte 30/20 Kč. VR projekty jsou dostupné pouze o víkendu 23. – 24. března 2024.
  • Výhodná je akreditace 4+1 zdarma: 360 Kč/440 Kč – akreditace budou dostupné
    na všech festivalových místech v době projekcí (Knihovna, FDULS, Moving Station).
  • Vstupenky můžete také koupit přímo na místě ve dnech, kdy probíhají projekce. Otevíráme půl hodiny až hodinu před první projekcí

„Snažíme se festivalový program zpřístupnit co nejvíce lidem. V programu tak najdete projekce, které jsou vhodné jak pro širokou veřejnost, tak pro diváky se speciálními potřebami. Filmy tak mohou být opatřeny audiopopisem i titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. Některé snímky budou tlumočeny do znakového jazyka. Nejen pro cizince je řada filmů v angličtině,“ uvádí pořadatelé.

Kompletní program festivalu Jeden svět Plzeň (2024)


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: