Nepomuk. Foto: Plzenoviny.cz

Již tuto sobotu se otevře Nepomuk a Šternberk

V sobotu 27. dubna 2019 se otevírají dveře památek a muzeí a odstartuje další turistickou sezónu. Zdarma si tak mohou návštěvníci prohlédnout některé běžně nepřístupné historické interiéry, navštívit zdarma muzejní expozice, zúčastnit se komentovaných prohlídek města i kulturního programu v zahradě arciděkanství.

V letošním roce se do programu zapojila i obec Klášter s prohlídkami dvora Šternberk, který se nachází v podzámčí Zelené Hory. Návštěvníci tak budou mít možnost vůbec poprvé nahlédnout s průvodci do zchátralého barokně-klasicistního dvora, který se objevil i ve filmu Černí baroni a byl zde věhlasný Zelenohorský pivovar. Na zahradě arciděkanství je připraven doprovodný program  a občerstvení.

Vůbec poprvé se nasytne možnost nahlédnout s průvodci do zchátralého barokně-klasicistního dvora Šternberk pod zámkem Zelená Hora, kde byl mimo jiné ve filmu Černí baroni věhlasný Kefalínův ráj vepřů, za šlechty pak například věhlasný Zelenohorský pivovar.

Zdarma budou otevřeny nepřístupné interiéry historických staveb v Nepomuku: věž kostela sv. Jakuba Většího, bývalou kapli Božího těla, starou „Rybovu“ školu na Přesanickém náměstí, pivovar Zlatá kráva, historické podzemí, dvůr arciděkanství, barokní chalupu čp. 30, sklepy Na Knárovce, měšťanský dům U Petrů, Ateliér-K v Rodném domě Aug. Němejce s rozšířenou expozicí o Richardu Böhnelovi a další působivá místa.

Poznejte skutečnou tvář sv. Jana Nepomuckého ve Svatojánském muzeu či o trosky německé stíhačky rozšířenou expozici Liberator v Městském muzeu. Vychutnejte si snímky z fotosoutěže Nás taky fotil Emil v průjezdu Malé letní scény! Vydejte se na komentované prohlídky s průvodci. Občerstvěte se a zažijte doprovodný program s živou hudbou u Svatojánského muzea.

Vstup s průvodci na dvůr Šternberk bude zpoplatněn (plné vstupné 100 Kč, snížené 70 Kč). Upozorňujeme na ztížený přístup na vlastní nebezpečí. Výtěžek ze vstupného poputuje v plné výši na opravy dvora a zámku Zelená Hora.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: