Zdroj: Divadlo PLUTO

Každý má svého Leona aneb ve dvou se to hraje líp – 32. premiéra Divadla Pluto

Plzeňské Divadlo PLUTO uvede slavný americký muzikál z Broadwaye Každý má svého Leona. Tato hudební komedie (v originále They’re Playing Our Song) pochází z pera dramatika Neila Simona. Předlohou libreta byla skutečný příběh dvou dodnes žijících známých osobností amerického showbusinessu a to Marvina Hamlishe ( hudebního skladatele) a Carol B. Sagerové ( textařky), kteří shodou okolností patří mezi blízké přátele Neila Simona. 

Neil Simon, který je držitelem několika prestižních cen Tony Award, což je divadelní obdoba filmového Oscara, si pro muzikál Každý má svého Leona přizval ke spolupráci hvězdu první velikosti v muzikálové tvorbě Marvina Hamlische. 

Vynikající muzikálová komedie se odehrává v New Yorku a v Los Angeles, v prostředí tvůrců hudebních hitů. Mladá začínající textařka Sonia Walsková navštíví populárního skladatele Vernona Gersche. Ten rozpozná její talent a nabídne jí spolupráci. Příběh o svérázné dvojici sleduje s vtipnou nadsázkou vznik úspěšného autorského vztahu a jeho přerod do vztahu milostného. Láska Sonii a Vernona, která se objevuje nejen v jejich soukromém životě, ale i v mnoha jejich písních, se však brzo začne komplikovat. Problémem je nejen Sonina chronická nedochvilnost, ale i její ustavičné blouznění o jakémsi Leonovi. Jakkoliv se pracovní vztah ukazuje jako harmonický, vztah partnerský prodělává značnou krizi, pramenící ze vzájemné neschopnosti přizpůsobit se jeden druhému. Kvůli němu se nakonec s Vernonem rozchází. Když se setkají o několik měsíců později, mají pocit, jako by se viděli poprvé! Sonia a Vernon proto musí zvolit čemu dát přednost – kariéře před láskou nebo naopak? Na překvapivé rozhodnutí hlavních představitelů se můžete těšit v našem divadelním představení. Muzikál They re Playing Our Song“, měl světovou premiéru na Broadwayi roce 1979. 

V hlavních rolích Sonii Walskové a Gernona Wersche se diváci mohou těšit na Kamilu Kikinčukovou a Radka Zimu. Vnitřní hlasy Sonii hrají mladé herečky Divadla PLUTO Markéta Kubištová a Kateřina Tafatová. Novými tvářemi Divadla PLUTO jsou herci Jan Urban a Petr Kutheil, kteří ztvárňují role vnitřních hlasů Vernona Gershe. 

Muzikál byl velmi náročný na přípravu, je plný hudebních a tanečních čísel. Věříme, že tímto počinem přinese Divadlo PLUTO divákům opět mimořádný kulturní zážitek.

32. premiéra Divadla PLUTO proběhne 3. a 5. února 2020 od 19:00.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: