Foto: Plzenoviny.cz

Kohoutkovou vodu v Plzni koronavirus neohrožuje

Ani v době pandemie koronaviru se lidé v Plzni nemusejí obávat toho, že by jim mohla téct z kohoutku infikovaná voda. Vodárna Plzeň zavedla řadu preventivních opatření a je vyloučené, že by se lidem vir mohl dostat domů ať už pitnou vodou nebo kanalizací.

„Nezávadnost pitné vody garantuji. Voda z naší vodárny je perfektní a nezávadná,“ prohlásil technický náměstek primátora a předseda představenstva vodárny Pavel Šindelář.

Podle generálního ředitele Vodárny Plzeň Jiřího Kozohorského je společnost připravena vyrábět perfektní vodu i v případě, že by došlo na krizový scénář s nejhorší variantou kontaminace celého okolí. „Pro tento případ máme připravené nouzové řešení,“ uvedl Jiří Kozohorský. Vysvětlil, že v případě kontaminace by se nepřetržitý provoz na úpravně vody zcela uzavřel tak, že by v něm zůstali jen konkrétní pracovníci. Ti by zajišťovali obsluhu technologie výroby pitné vody a to bez možnosti prostor opouštět. Pro toto nouzové řešení a dotčené zaměstnance je připraveno zázemí s kuchyňkou, 24 spartakiádních lehátek a další vybavení.

Plzeň už dva týdny čelí šíření koronaviru řadou opatření

Vodárna zavedla včas řadu preventivních opatření. Administrativní pracovníci zůstávají doma na home office, mají s sebou příslušnou výpočetní techniku. „Až do odvolání je uzavřené zákaznické centrum, naši zákazníci dostávají informace přes naše webové stránky a veškeré další kontakty se odehrávají elektronickou poštou nebo telefonicky,“ vysvětlil nutnost uzavření Zákaznického centra Jiří Kozohorský s tím, že v posledních dnech před uzavřením navštěvovalo přepážky 100-120 zákazníků denně.

Vodárna Plzeň si vyrábí v současné době vlastní dezinfekci. „Sehnali jsme si komponenty a umíme je smíchat, takže si vyrábíme pro jednotlivá pracoviště včetně provozů a dílen vlastní ochranu. Pokud jde o roušky, máme výbornou spolupráci s městem Plzeň, které zajišťuje v rámci svých společností jejich šití. Roušky pro nás šije zejména Divadlo J. K. Tyla, máme jich denně k dispozici 200 až 250. Ostatní si šijí zaměstnanci a jejich rodiny sami. Za to všem velmi děkujeme,“ dodal Kozohorský.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: