Foto a grafika: Plzenoviny.cz

Komiks Králíci na Lochotíně odhaluje plán na vyhlazení lidstva. Přečtěte si první díl

Hana Süssová je absolventkou Akademie výtvarných umění. Stejně jako mnoho lidí se i ona letos ocitla v karanténě, a právě v tomto období dostala nápad napsat a nakreslit komiks o králících na Lochotíně, který nyní můžete číst i na našich stránkách.

„Původně byl určen klientům a pracovníkům Ledovce, ale poté jsme se s panem Petrbokem, u něhož jsem studovala na AVU, shodli v tom, že zaujme i širokou veřejnost a vystavili jej mimo jiné jako součást mé diplomové práce,“ říká k příběhu Hana Süssová.

„Komiks, ke kterému píši scénář a pak ho kreslím, se věnuje tématu králíků na Lochotíně. Ti jsou v komiksu prezentováni jako krvelačné potvory, které občas někoho zatáhnou do křoví a ohlodají ho na kost.“ dodává autorka.

Plzeňáné jistě znají souvislost Lochotína a králíků. Důvodem je obrovská socha růžového králíka, který požírá “pana Mrkvičku”. Dílo zvané „Panoptikum“ je umísněno u křižovatky ulic Studentská a Gerská od roku 2015 a v Plzni vyvolává od samého počátku silné emoce. Autorem sochy je Adam Trbušek a dle jeho slov má dílo vyjadřovat boj proti konzumnímu způsobu života. O osudu kontroverzního uměleckého díla se v Plzni hlasovalo již dvakrát. Nakonec pokaždé občané Plzně rozhodli o jeho zachování.

Králíci na Lochotíně – 1. část: Plán na vyhlazení lidstva

Komiks

Komiks

Komiks

Komiks

Komiks

Pokračování příště…

Na druhou část se můžete těšit na začátku prosince.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Cookie Consent with Real Cookie Banner