Osmý díl Králíků na Lochotíně odhaluje výhružný vzkaz
Je tady první sobota v novém měsíci a s ní přichází i další pokračování antiutopického komiksu Hanky Süssové o králičí invazi v Plzni.
Příběh začal vznikat v minulém roce během lockdownu. „Komiks byl původně určen klientům a pracovníkům Ledovce, což je organizace nabízející podporu lidem s duševním onemocněním, ale poté jsme se s panem Petrbokem, u něhož jsem studovala na AVU, shodli v tom, že zaujme i širokou veřejnost a vystavili jej mimo jiné jako součást mé diplomové práce,” říká k příběhu autorka. Nyní vznikají další díly, které můžete postupně číst na našich stránkách.
Inspirací pro příběh je lochotínská socha růžového králíka, která požírá člověka. Dílo nazvané Panoptikum má vyjadřovat boj proti konzumnímu stylu života. Plzeňané o osudu sochy již dvakrát hlasovali a pokaždé rozhodli o jejím zachování.
Králíci na Lochotíně – 8. část: Výhružný vzkaz
Příští díl vyjde 5. července 2021.
Všechny dosud vydané díly čtěte na stránce Králíci na Lochotíně.