Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Koronavirus: V Plzeňském kraji zemřelo v souvislosti s COVID-19 celkem sedm osob

Nejméně nových případů onemocnění COVID-19 od 18. března zjistili zdravotníci na Velikonoční pondělí. V celé republice včera stoupl počet nově nemocných o 68 osob. Provedeno bylo 3 183 testů. Data vyplývají ze statistik Ministerstva zdravotnictví.

O Velikonocích se testovalo méně, ale přesto denní vývoj podílu osob s prokázaným onemocněním COVID-19 na celkovém počtu testovaných osob v daném dni klesl, což je dobrá zpráva. Nicméně jaký vliv na vývoj pandemie bude mít prodloužený víkend, kdy mnoho lidí vyrazilo do přírody a do parků, se projeví až v následujících dvou týdnech.

K dnešnímu ránu je v celé republice 6 059 osob s prokázanou infekcí, kterou způsobuje nový koronavirus. Vyléčeno je 527 osob a 147 jich v souvislosti s nemocí zemřelo.

Hygienici v Plzeňském kraji provedli 5 370 testů a odhalili 440 nemocných. 52 osob se vyléčilo a 7 jich v souvislosti s koronavirem zemřelo. Z okresů v kraji je nejdramatičtější situace na Domažlicku, kde je evidováno 259 osob s prokázanou nákazou. Od neděle stoupl v okrese počet nově nakažených o pět osob.

Počet nemocných dle okresů v Plzeňském kraji k 14. 4.:

Okres Počet případů COVID-19
Domažlice 259
Klatovy 59
Plzeň-město 52
Tachov 33
Plzeň-jih 20
Plzeň-sever 14
Rokycany 3

Právě prohlížíte starší článek. Aktuální informace najdete na hlavní straně.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner