Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Koronavirus aktuálně: Situace v Plzeňském kraji se stále zlepšuje

Na včerejším jednání Krizového štábu Plzeňského kraje zazněly optimistické informace v oblasti jak epidemické, tak i v počtu hospitalizovaných v celém kraji. Situace i nadále vykazuje klesající trend v počtu onemocnění covid-19. Režim hromadného postižení osob už neplatí v žádné nemocnici v kraji.

Epidemická situace podle ředitele KHS Plzeň Michala Bartoše i nadále pokračuje v trendu poklesu nemocných. Denní záchyty nově diagnostikovaných osob s onemocněním covid-19 nepřekračují 120 v celém Plzeňském kraji. S tím úměrně klesá záchyt indikovaných PCR testů, v současné době se jedná zhruba o 15 %. Před zhruba dvěma týdny šlo o 30 %.

Zlepšení v počtu nově hospitalizovaných potvrdil také koordinátor lůžkové péče pro Plzeňský kraj prof. Jan Beneš. Před týdnem bylo hospitalizováno 320 osob, k dnešnímu dni je toto číslo o stovku nižší, přesně 219. Klesá také počet pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči. Dnes je to 60 pacientů, před týdnem šlo o 77 osob na lůžkách intenzivní péče. Nadále je zatížená resuscitační péče, a to především dlouhodobá, kde jde o postcovidové pacienty. Obecně je vytížení nemocnic nižší s ohledem na dopady vydaných opatření v rámci nouzového stavu. Zatížení resuscitační péče limituje návrat k vyššímu počtu odkládaných operací.

Zápisy do mateřských škol proběhnou v květnu

Režim hromadného postižení osob ke včerejšímu dni zrušila také nemocnice Privamed v Plzni. Všechny nemocnice se tak postupně s ohledem na nárůsty nově nemocných budou vracet k běžné péči.

Trend poklesu dokazuje, že opatření vydaná v lockdownu mají účinnost a je to vidět na stavu nemocnic v celém kraji. Věřím, že i nadále budou zprávy z nemocnic optimistické. S příslibem vyšších dodávek vakcín také zvýšíme tempo očkování a postupně se budeme moci vrátit k životu, který jsme znali před příchodem epidemie,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

Celkem bylo v Plzeňském kraji vyočkováno 128 284 dávek, druhou dávkou má ukončené očkování 43 951 osob. V kategorii 80+ je vyočkováno 28 582 dávek. V kategorii 70+ celkem 44 667 dávek. Pedagogů a ostatních pracovníků ve školství je naočkováno 12 008, což je zhruba 90 % z nich.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: