Foto: Město Rokycany

Koupaliště v Rokycanech zahajuje sezonu

Sezona na Městském koupališti v Rokycanech bude zahájena ve čtvrtek 1. června 2023. Příprava na sezonu začala již v dubnu, samotné napouštění 24 tisíc kubíků vody z Klabavy začalo 21. dubna. Trvalo celkem tři týdny. Návštěvníky koupaliště v letošním roce čekají novinky. Přírodní koupaliště o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních je druhé největší v České republice a jedno z nejoblíbenějších v západních Čechách.

Návštěvníky koupaliště čekají od června novinky. „Od letošní sezony bude na koupališti možné poprvé platit platební kartou. Doposud bylo možné platit pouze hotově nebo byl vstup možný na permanentku. Druhou novinkou jsou vratné kelímky u provozovatelů občerstvení, kdy nápoje nebude již možné zakoupit v jednorázových kelímcích. Naším cílem je snížit množství plastového odpadu a jít ekologičtější cestou,“ řekl k letošní sezoně Tomáš Rada, starosta města Rokycan.

Na začátku dubna začala samotná příprava koupaliště na sezonu. Nejprve prošla údržbou čistička vody, kdy se zkontrolovaly cirkulační čerpadla, montovaly se dávkovací čerpadla a vyčistily se akumulační jímky na vodu, v závěru se namontovala čerpadla na atrakce. „Dalším krokem je vždy kompletní vyčištění betonového dna koupaliště. Museli jsme vyčistit místo jímání vody z Klabavy nad soutokem s Holoubkovským potokem a namontovat sací čerpadlo, odkud je voda čerpána do akumulačních jímek přes dva filtry,“ vysvětlil postup přípravy Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycany.

Objem koupaliště je 24 tisíc kubíků s největší hloubkou 2,5 metru, 450 kubíků je objem brouzdaliště s hloubkou do 60 centimetrů.

Celodenní vstupné pro dospělého bude 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma. Rodinné vstupné (2+2) vyjde na 280 korun.

Koupací sezona 1. 6. – 31. 8.:

červen:

  • pondělí–pátek: 10:00 – 20:00
  • sobota–neděle: 9:00 – 20:00

červenec, srpen:

  • pondělí–neděle: 9:00 – 20:00
Zdroj: Město Rokycany

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: