Foto: ŘSD ČR

Okružní křižovatka u Losiné bude od pátku průjezdná bez omezení

Během pátku 2. prosince se v režimu předčasného užívání plně otevře nová okružní křižovatka na hlavní silnici I/20 u Losiné. V průběhu tohoto týdne ještě na místě proběhnou poslední kontroly a prohlídky, které by právě tento termín měly potvrdit.

Výstavba nové okružní křižovatky probíhala na frekventované hlavní trase mezi Pískem a Plzní. Původní styková křižovatka silnice I/20 se silnicí III/18047 a polní cesty už byla dopravně nevyhovující. Z toho důvodu došlo křižovatky na kruhový objezd  o poloměru 29 metrů. Cílem této stavby je hlavně zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti na vjezdu do obce Losiná ve směru od Plzně.

Kruhový objezd Losiná
Foto: ŘSD ČR

„Výsledná podoba okružní křižovatky pak počítá také se založením budoucích větví mimoúrovňové křižovatky Losiná, která bude součástí plánovaného obchvatu obce,“ informuje Adam Koloušek z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Vzhledem ke stavebním úpravám vozovky bylo už od první poloviny roku nutné částečně omezit provoz na komunikaci v dotčeném místě, kdy byl provoz veden kyvadlově jedním pruhem. To v Losiné a okolí způsobovalo výrazné dopravní komplikace, a to hlavně v době dopravních špiček.

Stavba vyšla na Ředitelství silnic a dálnic na 29,3 mil. Kč bez DPH.

Zdroj: ŘSD ČR

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner