Ilustrační foto. Zdroj: Plzenoviny.cz

Kulturní tipy na třetí zářijový víkend 2020

Třetí zářijový víkend se nenese jen v duchu nových vládních opatření v boji proti koronaviru, ale také ve znamení kultury. Co si počít s nadcházejícím víkendem? Máme pro vás několik tipů.

Plzeň

Na náměstí Republiky nebudou v sobotu 19. září dopoledne chybět farmářské trhy. Současně také probíhají Václavské trhy, které můžete navštívit až do 22. září.

Oblíbená akce Plzeňské dvorky se bude konat v sobotu od 10 do 18 hodin a jste zváni na prohlídku více jak 30 dvorků. Více v článku k akci.

V pivovaru Prazdroj se v sobotu od 10 do 18 hodin uskuteční první plzeňský Slow market, který nabídne pohodovou atmosféru nabitou vůněmi, chutěmi a kreativitou. Přímo na nádvoří pivovaru na vás čeká výběr prací zajímavých řemeslníků a designérů. Více informací naleznete na Facebooku.

Na Radyni se na sobotu chystají Radoušovy hry. Tradiční soutěžní odpoledne pro děti podle pověsti o bájném Radoušovi začne ve 14 hodin.

V plzeňské zoo bude po celý víkend probíhat festival dobových řemesel a činností k užitku i potěše STATEK 2020.

V Západočeském muzeu začíná nová výstava Neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem, která vám nabídne nevšední pohled na život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením. Expozice bude dosupná až do 10. ledna 2021.

Podzimní blešák Uzlíku se v neděli chystá v areálu DEPO2015. V nabídce bude nejen oblečení pro děti a dospělé, ale také hračky, knížky, sportovní potřeby, vybavení domácnosti a další nezbytnosti. Více v události na Facebooku.

Plzeňský kraj

Na zámku Zelená hora se chystá Černobaronské vinobraní, a to v sobotu 19. září od 10 do 22 hodin. Kromě vína a pochutin vás čeká i hudební program, například Orion, Wagabund, Gallileo nebo Kabát revival Plzeň.

Za vínem také můžete vyrazit do malebného prostředí kláštera Chotěšov na 3. ročník Chotěšovského festivalu vína. Akce bude probíhat v sobotu od 12 do 22 hodin. Více na Facebooku.


Další výstavy a akce naleznete v kalendáři akcí.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Cookie Consent with Real Cookie Banner