Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Kurzy naučí seniory pracovat s chytrým telefonem nebo upravovat fotky

Třetí městský obvod po vynucené přestávce opět otevírá počítačové kurzy pro seniory. Letos je v nabídce pět typů kurzů zaměřených na práci na počítači pro začátečníky a pro mírně pokročilé, úpravu digitálních fotografií pro začátečníky a pro mírně pokročilé, základy práce s multimédii, přenos dat a práci se smartphonem.

Kurzy budou zahájeny na konci února. Výuka probíhá ve všední den odpoledne dle zvolené úrovně a druhu kurzu. Cena za pět lekcí (celkem 15 vyučovacích hodin) je standardně 800 korun. Senioři s trvalým pobytem na území městského obvodu Plzeň 3 hradí pouze polovinu, zbytek doplácí úřad.

„Spolupráce centrálního obvodu a Střední školy informatiky a finančních služeb v Plzni na Klatovské třídě byla navázána již v roce 2012. Díky výborné kooperaci už z výuky počítačových kurzů vyšly stovky spokojených absolventů, a někteří z nich dokonce pokračovali v dalších úrovních,“ říká místostarosta centrálního plzeňského obvodu Stanislav Šec.

Senioři se v poslední době o kurzy velmi zajímají v souvislosti s tím, že si pořizují třeba repasované notebooky nebo chytré telefony. Pomalu se tak seznamují s moderními technologiemi.

Do kurzů se mohou přihlásit i zájemci s bydlištěm mimo centrální obvod, ti však musí uhradit plnou cenu kurzovného.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: