Foto: Díky dětem

Ledoví hrdinové pomohli Jakubovi

Po čtyři víkendy probíhala v Ice Areně v Plzni jarní hokejová liga pro hokejisty ve věku 7-14 let. Zúčastnilo se 180 mladých hokejistů z celé České republiky. Hokejisté sváděli líté boje o vítězství, ale pomyslnými vítězi se nakonec stali všichni. Rozhodli se totiž, že v rámci ligy podpoří projekt Díky dětem, konkrétně handicapovaného sportovce Jakuba Čadu, který je v projektu na letošní rok zařazen.

Jakub se zúčastnil posledních bojů i slavnostního vyhlášení, kde mu byl předán symbolický šek v hodnotě 20.000,- Kč, který bude sloužit na nákup sportovního vybavení a tablet, který mu bude pomáhat při studiu ve škole i v přípravě na utkání ve florbalu vozíčkářů, kterému se věnuje. „Děkuji klukům za podporu je to fajn, že se zajímají i o sportovce s handicapem, mám radost,“ poděkoval Jakub. Kromě symbolického šeku dostal Jakub také triko a dres oblíbeného Ironmana z Avengers Games. 

Maminka Jakuba ještě dodává: „I přes každotýdenní docházení na onkologii do Plzně chodí Jakub do školy a nový počítač mu umožní splnit si svůj profesní sen, kdy se bude moci učit programovat“. 

Partnery projektu byli CCM a Bauer. Organizátoři Tomáš Ceperko a Ondřej Červenka ocenili skvělou úroveň ligy i to, že jsou mladí sportovci otevření a ochotní pomáhat a těší se na další ročník.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: