Přišlo léto a kopec volna. Chcete uspořádat domácí party? Poradíme vám, co k tomu budete potřebovat

Pandemie nenápadně proměňuje svět a s ním i mechanismy našeho myšlení. Stále více činností se přesunuje do online světa, kulturní dění sice pomalu roztává, ale při srovnání s předcovidovou dobou je stále na bodu mrazu. Mnoho lidí tak s přicházejícím létem dává přednost setkávání v domácím prostředí. Jak se na takovou party připravit a co neopomenout?

Bez hudby to nepůjde

Samozřejmostí je občerstvení. Dobré jídlo a pití ale nestačí. Dalším krokem je hudba. Bude živá nebo reprodukovaná? V případě živé muziky půjde o kapelu nebo jen kamarád zabrnká něco na kytaru? A jestli chcete hudbu jen přehrávat, bude se jednat o pouštění písniček nebo se o zábavu postará DJ? Ať tak či onak, určitě budete potřebovat kvalitní HI-FI reproduktory a přehrávač.

Reprosoustavu volte podle plochy, kde bude využívána. Pokud nepřipravujete vyloženě taneční party, hrajte tak, aby se účastníci dobře slyšely během rozhovorů. Samozřejmostí je pak ohleduplnost k sousedům a dodržování nočního klidu.

Potřeby pro DJe

Každý DJ, ať už hraje cokoliv, potřebuje profesionální mixpult. K tomu je třeba pódiový odposlech a součástí aparatury by měly být i zesilovače pro HI-FI systémy. Teprve pak může začít skutečná party. Diskžokej dnes většinou mixuje hudbu v digitální podobě, ale stále se najdou tací, kteří roztáčejí osvědčené vinylové desky. Ty mají neopakovatelný zvuk a i samotný DJ s nimi může předvést své umění daleko lépe než se skladbami z počítače.

Kde sehnat profi vybavení

Veškeré profesionální vybavení (nejen) pro domácí party najdete na https://www.melodyshop.cz, kde vám zkušení odborníci rádi poradí, jak takovou domácí akci po zvukové stránce zajistit. Se špičkovým vybavením si užijete léto a uvidíte, že neskončíte jen u jedné akce. Zesilovač se pak také může na zimu hodit třeba k domácímu kinu, mixážní pult lze zkoušet prakticky kdykoliv a kdekoliv. Tak hurá na to.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: