Ever Given na Boleváku. Zdroj: repro https://evergiven-everywhere.glitch.me

Kam by se zaseknutá loď Ever Given vešla v Plzni? Třeba na Bolevák

Jedna z největších kontejnerových lodí na světě, Ever Given, se neproslavila díky své mohutnosti, ale především kvůli zablokování Suezského průplavu, kde se v minulých týdnech zasekla na mělčině. 400 metrů dlouhý kolos způsobil v průplavu mezi Rudým a Středozemním mořem pořádnou zácpu a zároveň se stal terčem vtipálků.

O jak obrovský dopravní prostředek jde, se můžete přesvědčit pomocí webové aplikace http://evergiven-everywhere.glitch.me. Prostřednictvím tohoto nástroje můžete porovnat velikost kontejnerové lodě Ever Given se známými reáliemi, které vídáte každý den.

A kam by se Ever Given vešla v Plzni? Přestože se v západočeské metropoli setkávají čtyři řeky, ani jedna by pro kolos nestačila, a tak se nabízejí dvě možnosti – Velký Bolevecký rybník nebo přehrada České údolí. U obou možností si ovšem nejsme jisti hloubkou.

V aplikaci ale nemusíte loď umisťovat jen na vodní plochy. Ever Giver lze usadit kamkoliv. Jen si nezapomeňte nastavit správné měřítko, aby loď zachovávala poměrnou velikost s mapou (položka „Boat is to scale“).

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner