Měšťanská beseda. Foto: Plzenoviny.cz

Léto bude v Měšťanské besedě opět v plné parádě

Po dvou letech omezeného kulturního programu může Měšťanská beseda konečně představit nabitý plán akcí na celé léto. Čítá dohromady 16 událostí, z nichž přesně polovinu tvoří hudební akce a tu druhou divadelní představení. Závěrem léta navíc Měšťanskou besedu ovládne svět bratří Formanů. Opravdu je na co se těšit.

Hned v červnu přijede do Plzně dlouho očekávaná hudební senzace. V Měšťanské besedě se předvede původem americká, nyní však už celosvětově známá kapela Postmodern Jukebox, která hraje ještě známější popové a rockové hity v jazzově-swingových aranžích.

Na zahradě Besedy pak v létě vystoupí legendy české hudební scény, jako jsou Stromboli v původní sestavě – Michal Pavlíček, Bára Basiková a spol. – nebo Fešáci slavící neuvěřitelných 55 let na scéně. Pod hvězdami tu budou znít šansony Edith Piaf v podání Radky Fišarové i písně Petra Hapky od jeho potměšilých hostů Lenky Nové nebo Ondřeje Rumla. Co všechno krom klasické hudby se dá zahrát na violoncello, předvedou Petr Špaček s kapelou, nebudou chybět písně od Queen nebo Coldplay.

Skupova Plzeň chystá unikátní program

A co se bude dít na divadelních prknech letní scény Měšťanské besedy? Muži pravděpodobně poznají sami sebe a ženy poznají své muže v komediích Vše o mužích, Program na záchranu mužůKutloch aneb I muži mají své dny. Jistojistě se ale zástupci obou pohlaví pobaví. Hry jsou totiž o tom, jak muži vidí sami sebe, o jejich údělu v současném světě, upadajících rolích a snahách o jejich záchranu. Koho baví spíše svéráznější humor, přijde si na své na zahradní Besídce Divadla Sklep, která bude výběrem těch nejlepších scének posledních let. Jan Potměšil jako mentálně postižený mladík, který podstoupí operaci a stane se géniem, předvede fascinující herecký výkon ve hře Růže pro Algernon. A stejně nezapomenutelná je i Simona Stašová v roli barové zpěvačky vracející se z protialkoholní léčebny, která bude hledat cestu, jak žít, na Velkém sále v dojemné komedii Drobečky z perníku.

„Po dvou letech, kdy jsme museli rušit naplánovaný kulturní program, který jsme pak v rozvolněných obdobích nahrazovali, a to vše se stále dokola opakovalo, jsme teď konečně mohli naplnit léto a zahradu Besedy úplně novými akcemi,“ říká Ivan Jáchim, jednatel provozovatele Měšťanské besedy. „Program na letní scéně završí mimořádné uvedení Obludária Divadla bratří Formanů v jejich speciálně postaveném stanu, příběh Aladina uchvátí děti i rodiče ve Velkém sále Besedy.“

Více informací s konkrétními daty jednotlivých akcí naleznete na stránkách Měšťanské Besedy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: