Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Město i v dalších letech podpoří Festival na ulici a Finále Plzeň

Město další čtyři roky podpoří konání Festivalu na ulici i filmový festival Finále Plzeň. Rozhodli o tom zastupitelé na posledním zasedání.

Plzeň v letech 2024–2027 opět podpoří projekt letního kulturního festivalu v ulicích města v rámci Čtyřletého dotačního programu v oblasti kultury. Pořadatel akce, společnost Agentura Nashledanou obdrží z rozpočtu statutárního města Plzeň každý rok v letech 2024 až 2027 částku 2 200 000 Kč. Akce zvaná Festival na ulici bude jako dosud volně přístupná v ulicích města a návštěvníci si budou moci poslechnout klasickou hudbu, jazz, folk, country, swing, dixieland, ska, reggae, taneční hudbu, rap, rock, punk nebo metal. V rámci doprovodného programu jsou naplánována také představení pro děti, autorská čtení, busking či výstavy současného umění.

Zastupitelstvo také v rámci stejného dotačního programu schválilo poskytnutí neinvestiční dotace na podporu Filmového festivalu Finále Plzeň. Z rozpočtu na něj uvolní 12 milionů korun. Dotace bude poskytnuta společnosti Film Servis Plzeň s.r.o.

Plzeň končí s hazardem. Zastupitelé schválili nekompromisní vyhlášku

„Dotace bude poskytnuta na filmový festival, jenž prezentuje českou a slovenskou filmovou tvorbu včetně té dokumentární, finance podpoří také doprovodné akce určené pro širokou i odbornou veřejnost s možností soutěžních i nesoutěžních projektů a dalšího multižánrového programu. Tradice filmového festivalu v Plzni, která trvá již od roku 1968, jej řadí v současné době mezi nejvýznamnější kulturní akce v Plzni i Plzeňském kraji,“ řekla Eliška Bartáková, radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče.

Filmový festival je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých celovečerních hraných filmů a soutěžní přehlídkou dokumentů. „Během jednoho týdne je v Plzni promítnuta veškerá celovečerní hraná produkce a výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z dokumentů. Součástí programu je již tradičně také sekce zaměřující se na kinematografii jedné z evropských zemí a platforma Industry Days určená pro filmové profesionály. Celý filmový týden je pak doplněn retrospektivami významných filmových osobností, výjimečnými počiny české kinematografie a besedami s tvůrci,“ doplnila radní Eliška Bartáková.

Festival Na ulici se v roce 2024 uskuteční v srpnu, Finále Plzeň o měsíc později.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: