Nám. Republiky v Plzni. Foto: Plzenoviny.cz

Město pomocí mikrograntů podpoří kulturní dění

Na oživení kulturního dění má pro letošní rok Plzeň vyhrazenou částku půl milionu korun. Vyhlášení průběžného dotačního programu v oblasti kultury pro rok 2023 s názvem Mikrogranty na podporu kulturních a uměleckých projektů pro rok 2023 schválila Rada města Plzně na svém posledním jednání.

„Dotační program je určen na podporu kulturních a uměleckých projektů, které během roku oživí dění na území Plzně a v jejím blízkém okolí. Jedná se nejčastěji o podporu širokého spektra kulturních aktivit, zejména neziskových organizací, v některých případech zdánlivě menšinových akcí. V programu byly stanoveny tematické okruhy, a to hudba, tanec, divadlo, výtvarné umění, design, literatura, kulturní a lidové tradice, site specific art, a další.  Je pro nás důležité, aby Plzeň, město kultury, žilo celoročně,“ uvedla radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková.

Minimální výše požadované i poskytnuté dotace činí 10 tisíc korun, maximální je stanovena na 30 tisíc. Žádost o dotaci musí být podána před zahájením konání daného projektu, a to elektronicky prostřednictvím aplikace eDotace. Všechny žádosti poté posoudí odborná komise.

„V rozpočtu Odboru kultury je pro Mikrogranty 2023 alokována částka ve výši 500 tisíc korun. Dotaci nelze žádat na doprovodné produkce k akcím či projektům, které nemají kulturní charakter. Poskytnout ji dále nelze na podporu pro noviny, časopisy, plesy, taneční zábavy, dětské zábavné akce, kurzy, tábory, jarmarky a trhy,“ doplnila vedoucí magistrátního odboru kultury Květuše Sokolová. Termíny uzávěrek odevzdání žádostí o dotaci jsou 17. dubna, 22. května a 11. září.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: