Foto: Plzeňský kraj

Město Touškov je prvním městem se sdílenou komunitní elektromobilitou

Město Touškov v okrese Plzeň-sever se stává prvním městem v Česku, které začne sdílet městské elektromobily s veřejností. Jedná se o zcela novou a unikátní službu.

„Spolu s firmou e-community jsme připravili projekt odpovídající trendy stylu moderní doby kombinující nároky samospráv na provoz vozů společně s možností zapůjčit tyto vozy občanům mimo provozní čas úřadu. Jedná se o pilotní projekt, kdy registrovaní uživatelé si prostřednictvím kalendáře a rezervačního systému přehledně v chytré aplikaci PEOPLECAR zamluví auto na potřebný den, čas a dobu,“ popsala novou službu pro občany starostka města Kateřina Duchková.

Vůz si občané budou moci zapůjčit od 1. července 2024 na místě opatřeném dobíjecí stanicí. V prvních třech měsících je hodina vyjde na 100 korun.

Sdílená elektromobilita ve Městě Touškov
Starostka města Kateřina Duchková a hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. Foto: Plzeňský kraj

„Smlouvu s PeopleCar máme na jeden rok. Zatím plánujeme půjčovat jeden pětimístný a jeden sedmimístný vůz. Lidé by je mohli využívat například na cestu k lékaři a na nákupy. Cílíme na mladé i na seniory, kteří se tak nemusí starat o STK, pojištění, výměny dílů a kapalin a další. V případě vyššího zájmu flotilu rozšíříme,“ doplnila starostka.

Zájem o obdobnou službu už mají desítky měst. Například Tachov a Písek. Jen v Plzeňském kraji o ní jedná pět obcí a službu chtějí také společenství vlastníků bytů a developeři v místech, kde je málo parkovacích míst.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: