Foto. Trickovy.cz

Metody potisku oblečení

Potisk na oblečení má mnoho výhod. Používají ho nejen společnosti, ale také sportovní kluby nebo hudební skupiny. Je to skvělá forma propagace, která oslovuje široké publikum – osoba, která nosí tričko s logem, se v jistém smyslu stává reklamním médiem. Kromě toho je na různých místech, má kontakt s mnoha lidmi a používá tričko mnohokrát, což dále zvyšuje dosah a zapamatovatelnost reklamy. Podívejte se na to, jaký potisk se používá na oblečení, které pořídíte na trickovy.cz.

Potisk triček výborné kvality

Tisk na trička se provádí různými způsoby – může to být sítotisk, termotransfer, počítačová výšivka nebo sublimace. Než si vyberete jednu z technik, zkontrolujte, k čemu jsou nejčastěji doporučovány a ve kterých případech vůbec nefungují.

Sítotisk

Sítotisk je velmi populární způsob tisku. Funguje na různých textiliích, používá se k potiskům sáčků, triček nebo jiných oděvů. Řádně vyrobený sítotisk je odolný proti poškození a netýká se trička. Jedná se o poměrně levný způsob tisku (ve větším množstvím). Pomocí sítotisku můžeme nanášet barvy v jakékoli barvě na světlé i tmavé materiály.

Termotransfer

Termotransfer zahrnuje svařování ohebného nebo vločkového filmu k materiálu. Správně provedený přenos tepla pomocí vysoce kvalitní fólie, vhodná teplota a doba utěsnění zajišťují odolnost proti poškození při praní tištěného trička. Vzhledem k tomu, že výrobní náklady na trička potištěná metodou tepelného přenosu jsou nízké, je tato technika zvláště doporučována pro levné projekty – dokonce i při potisk jednoho kusu oděvu.

Počítačová výšivka

Počítačová výšivka je nástupcem tradiční ruční výšivky. Nejčastěji se používá pro firemní oblečení pro tisk např. Logotypů. Počítačová výšivka dává elegantní efekt, ale nebude fungovat na tenkých a jemných materiálech.

Sublimace

Sublimace je technika, která vám umožní přesně reprodukovat design na tričku. Funguje například při tisku fotografií na materiály. Potisk vytvořený tímto způsobem je odolný a flexibilní, barvy jsou dobře reprodukovány. Nevýhodou sublimace jsou materiálová omezení – funguje pouze na polyesterový nebo příměsový materiál, nejlépe bílý nebo jiný, velmi lehký.

Existuje mnoho možností jak potisknout trička a oblečení. Naopak nelze říci, která technika pro tisk je ta nejlepší, takže je vhodné vybrat tu variantu, která nejlépe vyhovuje individuálním očekáváním zákazníků.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: