Kapela Mi Martef

Koncert kapely Mi Martef ve Velké synagoze bude patřit k vrcholům Evropských dnů židovské kultury

V rámci Evropských dní židovské kultury se v plzeňské Velké synagoze uskuteční koncert kapely Mi Martef. V jedinečném koncertu 19. října kapela představí různé podoby židovských písní.

„Klezmer je bohatý žánr, podobně jako české lidovky je v něm píseň pro každou životní událost. Naši diváci mohou slyšet písně pijácké i modlitební, písně teskné i skočné,“ přibližuje hudbu kapely Mi Martef její zpěvačka Karolina Kašeová. „Klezmorim, neboli klezmeroví hudebníci, často hráli a zpívali i politické písně, především proti ruskému carovi. Chystaný koncert ve Velké synagoze bude speciální právě propojením starých proticarských písní s písněmi duchovními.“

Evropské dny židovské kultury připomínají někdejší kulturní bohatství evropských Židů. Od roku 1999 se festival koná po celé Evropě od konce srpna do konce října. V České republice se uskuteční mnoho akcí v synagogách a rabínských domech – koncert židovské hudby v plzeňské Velké synagoze ke konci celého festivalu bude patřit k jeho tuzemským vrcholům.

Mi Martef je stálice na české klezmerové scéně. Kapela byla založena roku 2015 a od té doby si svým specifickým stylem vyzdvihujícím lyričnost a emocionalitu klezmeru nad jeho tanečním aspektem získala mnohé příznivce.

program

Zdroj: Židovská obec Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: