Nově otevřená křižovatka. Foto: Plzeňský kraj

Novou mimoúrovňovou křižovatku v Křimicích mohou řidiči využívat o půl roku dříve, než byl plán

Od čtvrtka 1. září 2022 mohou řidiči využívat mimoúrovňovou křižovatku v Plzni-Křimicích, která je součástí tzv. západního okruhu kolem Plzně. Křižovatka byla zprovozněna s půlročním předstihem. Jedná se o napojení 1. a 2. etapy Městského okruhu.

Ve směru od centra Plzně nyní řidiči najedou nově na přemostění Chebské ulice. „Největší změna je v tom, že oproti provizornímu nájezdu z Chebské ulice, který byl umístěn v odbočovacím pruhu před mostem, nyní řidiči most podjíždějí a za ním odbočují vpravo ve směru jízdy. Napojí se tak na vozovku směrem do Skvrňan a na Bory nebo na přivaděč k dálnici D5 na Norimberk či Prahu,“ řekl technický ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraj Martin Vít a dodal: „Zatím je samozřejmě možné využívat pouze tento směr, protože pokračují práce na estakádě, která překlenuje nivu řeky Mže a napojuje se na komunikaci vedoucí ke Karlovarské ulici.“

„Celý tento důležitý silniční uzel včetně přemostění vyšel na 100 milionů korun a je to jakási ochutnávka pro řidiče, jak bude celý okruh vypadat. Proto jsme se rozhodli pustit tuto část, přestože byla hotová o půl roku dříve, než byl plán,“ říká náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Podle Pavla Čížka byla stavba náročná rozsahem stavebních prací, prostorem – terénem, kde byla například pokládána estakáda, která se zakládala v údolí řeky Mže, nebo také komplikacemi s lidskými zdroji a nedostatkem některých materiálů na celosvětovém trhu, jako je ocel nebo izolační materiály. Přesto stavba nebude zásadně dražší. „Půjde především o objednané vícepráce, což ale nejsou zásadně vysoké částky,“ doplňuje Pavel Čížek.

Stavba západního okruhu
Foto: Plzeňský kraj

Po zprovoznění celého obchvatu, předpokladem je únor 2023, budou řidiči z opačného směru od Křimic obdobným způsobem najíždět na most, pokud budou chtít pokračovat ve směru na Karlovy Vary.

Zdroj: Plzeňský kraj

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: