Foto: Pikrepo

Miniaturní zahrádka pro skřítky a víly. Vytvořte si doma kouzelnou dekoraci dle vaší fantazie

Kouzelné malé zahrádky patřící skřítkům a vílám určitě vykouzlí úsměv na tváři jak dětem, tak dospělým. Jejich výroba je jednoduchá a zvládnou ji jistě vytvořit s malou pomocí rodičů i samy děti. U dětí tak přirozeně rozvíjíme představivost, což je nedílnou součástí jejich zdravého vývoje.

Vše, co budete potřebovat, je:

  • větší květináč
  • zahradní substrát
  • různé sukulenty a rostliny menšího vzrůstu
  • kamínky a oblázky
  • větvičky a mech k zakrytí substrátu
  • miniaturní dekorace
zemička v květníku
Foto: Pixabay

A nakonec trocha vlastní představivosti, aby se vám povedlo přetvořit zahrádku v květináči do malého ničím nerušeného kouzelného světa.

Prvním krokem je obstarat květináč, který se vám bude hodit velikostí a tvarem. Naplňte jej zeminou a podle vaší fantazie do něj zasaďte vámi zvolené rostliny. Dále je vhodné umístit do zahrádky domeček pro jeho budoucí obyvatele, substrát pokryjete mechem, kamínky a pískem. Do vašeho kouzelného světa můžete pořídit, nebo sami vyrobit různé maličkosti, například miniaturní zvířátka, květiny, lavičku, houby, chodníček nebo plot. Fantazii se meze nekladou, a pokud vás podobná činnost bude bavit, nemusíte skončit jen u miniaturních zahrádek, zkusit můžete třeba domečky pro skřítky nebo mechové obrazy.

elf
Foto: Pixabay

I když už možná dávno nevěříte na tyto nadpřirozené bytosti, miniaturní zahrádka se jistě stane půvabnou dekorací ať už doma, nebo venku na zahradě. Zároveň vám pohled na ni může pomoci na chvíli uniknout od každodenního života.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: