Mládě buvolce běločelého považují v plzeňské zoo za malý zázrak
V neděli 13. srpna se v africké stáji narodila samička africké antilopy buvolce běločelého. Vzhledem k tomu, že matkou je již čtrnáctiletá samice Myka pocházející z holandského Beekse Bergenu, jejíž poslední mládě se narodilo před pěti lety, považují v plzeňské zoo toto mládě za malý zázrak.
„Buvolec běločelý je jihoafrická antilopa žijící v otevřených savanách, dosahující váhy 60 – 80 kg. Má tmavě hnědou srst v různých odstínech v závislosti na věku a ročním období a kromě typické bílé lysiny má i bílé nohy. Obě pohlaví mají rohy a jen těžko se od sebe dají odlišit. Jejich hlavní potravou je spásání různých druhů trav a bylin. V minulosti byla jejich populace velmi zmenšena a na některých místech téměř vyhubena nadměrným lovem a ztrátou původního prostředí,“ popisuje Miroslava Palacká, kurátorka kopytníků v plzeňské zoo.
Zoo Plzeň tento druh chová od roku 2007, kdy byli dovezeni dva samci ze Zoo Praha. První mládě se narodilo v roce 2010. V současné době plzeňská zoo chová tři samice a samce Pierra, který byl dovezen z francouzského safariparku Planéte Sauvage.

Buvolci sdílí venkovní výběh spolu s antilopami kudu velkými a žirafami Rothschildovými.
Návštěvníci mládě s matkou uvidí ve vnitřní expozici – jde o box pavilonu kopytníků, který je nejbližší k domu žiraf.
Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.