O lásce. Foto: Měšťanská beseda PR

Mnoho odstínů lásky uvede na jaře Měšťanská beseda

Během celého jara pokvete v plzeňské Měšťanské besedě láska ve svých nejrůznějších podobách – divadelní a hudební, vášnivé i dramatické. Smích, napětí i dojetí do zdejších sálů přinesou hry s Michalem Dlouhým, Petrem Čtvrtníčkem, Janou Krausovou a Karlem Rodenem nebo písně Ondřeje Havelky či Igora Orozoviče.

Příběhy o vztazích, které pobaví nebo zamrazí, když nám připomenou naše vlastní. A hudba, co pohladí a naladí. To vše nabídne v následujících týdnech Měšťanská beseda v Plzni.

Láska hory přenáší a taky láska až za hrob – tak nějak se to říká. Byli byste ale ochotni pro partnera riskovat nebo něco obětovat? Co třeba darovat mu ledvinu? Přesně to řeší Michal DlouhýKlára Cibulková v konverzační přestřelce Vedlejší účinky (26. 4.). Komedii o partnerských vztazích a nejen o nich režíroval Petr Svojtka, syn známého herce stejného jména a herečky Kateřiny Macháčkové.

Co všechno se asi semele, když si dá záletný americký velvyslanec tajné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou ve svém domě, který má být prázdný, ale není? Ambasádě zatím hrozí bombový útok a z domu nikdo nesmí ven. V Měšťanské besedě 12. května uvidíte, jak si s tím poradí Lukáš Vaculík jako Zamilovaný sukničkář.

Láska může mít různé podoby i během jednoho večera v jednom městě. Manželský pár tu dostane zaplaceno za sex v přímém přenosu, rocková hvězda odolává svodům sotva zletilé fanynky, majitel klubu se snaží propustit neschopnou striptérku… O všechny postavy se ve hře Láska v přímém přenosu dělí pět herců, třeba Petr Čtvrtníček nebo David Suchařípa. A jejich osudy se tu 28. května prolnou.

Vedlejší účinky
Vedlejší účinky. Foto: Měšťanská beseda PR

V přepychovém bytě se ocitnete spolu s Janou KrausovouKarlem Rodenem, kteří se rozhodli pro vzájemné zúčtování. Je půlnoc, hodina pravdy a manželský pár tady 10. června v konverzační komedii O lásce probere nejrůznější traumata dlouholetého vztahu.

V Měšťanské besedě nebude chybět ani láska hudební. O lásce a jiných swingových běsech budou 12. června zpívat a hrát Ondřej HavelkaMelody Makers. Vracejí se na pódium Měšťanské besedy téměř každý rok a vždycky je plno. Tentokrát přijedou opět s úplně novou stylovou koncertní show a předvedou kolekci jazzových a swingových kusů, v nichž vášeň zazní v prudkých fičácích a něha v melancholických kantilénách.

Igora Orozoviče znáte hlavně jako divadelního, ale také televizního a filmového herce. Coby muzikant se po loňské úspěšné koncertní show opět vydává na turné. Šansonově laděné písně okořeněné prvky rocku, blues a soulu s texty, v nichž není nouze o poetičnost, nadhled ani erotiku, si můžete vychutnat na zahradě Měšťanské besedy 20. června.

S tématem lásky se překleneme až do léta. Na závěr totiž nesmí scházet Vášnivost, Thriller. Tak se jmenuje hořká divadelní komedie a zároveň napínavé drama s Lindou Rybovou, Janou Janěkovou ml., Davidem MatáskemJanem Holíkem. V napínavém komorním dramatu se žena vrací domů dřív, hledá svého manžela, ale dům je prázdný. Do telefonu jí však tvrdí, že se doma dívá na televizi a trochu si čte. V Měšťanské besedě se bude rozplétat řetězec falešných stop 11. září.

Zdroj: Měšťanská beseda

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: