Vizualizace střelnice. Zdroj: MMP

Plzeň hostí největší českou parasportovní akci roku. Víkendové finále mistrovství světa se uskuteční přímo na náměstí Republiky

Od 17. do 23. července se v Plzni koná letošní největší parasportovní akce v České republice. Pořadatelé navazují na úspěšné mistrovství Evropy z roku 2018 a tentokrát přivítají nejlepší paralukostřelce z celého světa. O tituly mistrů světa bude usilovat přes 300 sportovců z 55 zemí. Mezi nimi i 8 českých reprezentantů. Ve hře jsou navíc místa na paralympiádu v Paříži.

Mezi české naděje patří vítěz paralympiády v Tokiu David Drahonínský. Svou medailovou sbírku mohl rozšířit o druhý individuální světový titul. Ten první získal před osmi lety v německém Donaueschingenu. „Připravoval jsem se podle nejlepšího vědomí a svědomí a doufám, že to zase přetavím v úspěch a uspokojím tak lidi, kteří mi pomáhají a fandí mi, a i ty fanoušky, kteří se na nás do Plzně přijdou podívat,“ říká držitel šesti medailí z paralympiády.

A přiznává, že více než na medaili, pomýšlí na zisk dalšího místa na paralympiádu. „Když ten cíl splníme, budu spokojený. O to lepší bude, když to ošperkuju nějakou medailí – a já chci zlato. Trénoval jsem opravdu tvrdě, překonal jsem zdravotní problémy, byl jsem na operaci, a vím, že jsem připravený.“ V Plzni se bude rozdělovat na paralympiádu bezmála osmdesát míst, z toho dvanáct v kategorii W1.

Jaká je kvalita vody ke koupání v Plzeňském kraji?

V té kromě Drahonínského budou startovat další úspěšní reprezentanti: Karel Davídek, druhá žena světového žebříčku Tereza Brandtlová a stříbrná medailistka z Tokia 2021 Šárka Pultar Musilová.

V kategorii open poměří síly se silnou zahraniční konkurencí další čtyři Češi – Martin Chaloupský a Václav Košťál s reflexním lukem, Leoš Bartoš a Tomáš Vrzal s kladkovým.

Světový šampionát v Plzni má rekordní účast a je letošní největší sportovní akcí v regionu.

Kvalifikace a první eliminační souboje proběhnou na tréninkovém hřišti fotbalového klubu Viktoria Plzeň v Luční ulici. Víkendová finále pro čtyři nejlepší v každé kategorii se uskuteční na divácky atraktivní střelnici s tribunou pro diváky přímo na náměstí republiky.

Více informací k programu závodu a výsledky najdete na stránkách World Archery.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: