Foto: Kamila Borovská

Na Plzeňském festivalu stepu uvidíte stepaře z Brazílie, Španělska, Německa a Polska

V polovině května se Plzeň už po šesté stane místem setkání špičkových stepařů od nás i ze zahraničí. Plzeňský festival stepu nabídne ve čtyřech dnech bohatý program, ve kterém nebudou chybět workshopy, flash mob na plzeňském náměstí ani ukázky pod širým nebem. Vrcholem festivalu je sobotní Galavečer v Měšťanské besedě, při kterém se ve společných i sólových vystoupeních představí na 150 stepařů. Večerem bude provázet herec a zpěvák Roman Vojtek.

„Velmi nás těší, že si náš festival postupně získává dobré jméno i v zahraničí. Podařilo se nám například do Plzně pozvat vynikající brazilskou umělkyni Chris Matallo, která step velmi originálně spojuje s hrou na saxofon,“ říká Kamila Borovská z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje.

Herečka, tanečnice a hudebnice Chris Matallo se řadí mezi hvězdy světového stepu, ze stepařských hvězd na pódiu zazáří i Španěl Ruben Sanchez nebo německá stepařka Kira von Kayser. Chybět nebude ani ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh, který má na svém kontě stříbrnou medaili z Mistrovství světa ve stepu. Igor povede také stepařský workshop pro veřejnost ve Studiu v DEPO 2015, na který je vstup zdarma.

Kromě světových stepařských hvězd se představí studia od nás i ze zahraničí, včetně domácího studia Kamily Borovské. Členové formace plzeňského Step by Step studia si přivezli v roce 2018 zlatou medaili z Mistrovství Evropy.

„Naši stepaři předvedou své umění i v ulicích Plzně, nejprve ve čtvrtek v menších skupinkách na různých místech pěší zóny. V pátek se k nim pak při flash mobu na náměstí Republiky přidají i další stepaři. Sobotní dopoledne bude patřit ukázkám práce nejlepších studií od nás i ze zahraničí na pódiu U Branky. Všichni účastníci předvedou své umění na Galavečeru v Měšťanské besedě,“ vypočítává Kamila Borovská.

Další informace najdete na www.plzenskyfestivalstepu.cz.  Vstupenky na Galavečer jsou v ceně 280 – 310 Kč. Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by Step studio.

Plzeňský festival stepu – program

16. 5. čtvrtek
17:00 Stepování v ulicích – Nechte se překvapit v ulicích Plzně

17. 5. pátek
17:00 – Flash mob – Desítky stepařů přímo v centru města, náměstí Republiky, vstup zdarma
18.30 – 20.30 workshop pro stepaře s Chris Matallo, DEPO 2015, pouze pro registrované

18. 5. sobota
U Branky, vstup zdarma – Představení stepařských studií
10:30 – 13:00 ukázky různých druhů stepu pod širým nebem
13:30 – 14:30 Pavel Paur & Company – koncert plzeňské kapely
13:00 – 14:30 DEPO2015, Studio, vstup zdarma
Stepařský workshop pro veřejnost (pod vedením Igora Bezdiezniezhnykha)

19:00 – 21:30, Galavečer, Měšťanská beseda, vstup 280 – 310 Kč
To nejlepší, co nabízí současný step, večerem provází Roman Vojtek

19. 5. neděle
Stepařský workshop pro pokročilé pod vedením Rubena Sancheze, pouze pro registrované
10:00 – 13:30, DEPO2015, Studio 

Plzeňský festival stepu
pod záštitou primátora města Plzně pana Martina Baxy
6. ročník, 16. – 19. 5. 2019
DEPO2015, Měšťanská beseda, open air U Branky, náměstí Republiky


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: