Foto: Ski&Bike Špičák

Na šumavském Špičáku panují zatím nejlepší lyžařské podmínky sezony

Parádní lyžování pod modrou oblohou na sluncem zalitých jižních svazích nabízí v těchto dnech největší železnorudský areál Ski&Bike Špičák. Teplota se i během dne drží pod nulou, což pomáhá sjezdovkám držet vysokou kvalitu i odpoledne. Leží na nich stále od 50 cm sněhu a v mnoha partiích i více než metr. Mimo sjezdovky je pak cca 40 centimetrová vrstva přírodního sněhu.

„Areál máme v plném provozu, otevřeny jsou všechny sjezdovky. Dosněžovali jsme ještě na počátku týdne spodní část trojky Slalomové, včera jsme tam dokončili úpravy a ode dneška je k dispozici,“ říká k aktuálním podmínkám ředitel areálu Ski&Bike Špičák. Vladimír Kasík. Lyžaři už tak mohou vyzkoušet i nejprudší českou sjezdovku – Šanci, se sklonem až 100 % (45°), jejíž nejstrmější úsek se neupravuje a užít si jej lze jako freeride.

Skvělé podmínky pro lyžování, zatím nejlepší v této zimní sezoně, mají pro lyžaře ještě jedno velké plus. Čekací doby na čtyřsedačkovou lanovku a další vleky nebyly v předchozích dnech vůbec nepříjemně dlouhé.

Denní návštěvnost v prvním turnusu jarních prázdnin se od tohoto pondělí pohybuje mezi 1 100 a 1 500 lyžaři. Na svazích jsou kromě prázdninových hostů i lyžařské školní kurzy. Mnoho lidí si také kvůli pěknému počasí bere volno a volí cestu vlakem. Zastávka vlaku na trase Praha – Plzeň – Špičák je cca 300 metrů od nástupu na lanovku ve Ski&Bike Špičák..

Zdroj: Ski&Bike Špičák

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: