Statek Lüftnerka. Foto: Plzenoviny.cz

Nastávající víkend v plzeňské zoo zpestří hned tři akce

Tradiční Slavnosti babího léta s vinobraním budou probíhat po celý víkend na statku Lüftnerka. V sobotu se uskuteční akce „S vysloužilci do zoo“ a v neděli si návštěvníci budou moci připomenout 25 let chovu tučňáků v Plzni.

Slavnosti babího léta na statku Lüftnetka proběhnou 10. a 11. září 2022 a nabídnou tradiční výstavu jiřinek, ukázku módních kulovitých chryzantém, přehlídku vinných hroznů a ovoce a k tomu všemu se přidá vinobraní. K ochutnání budou nejen nejlepší vína, ale také různé speciality k nim podávané. Program začíná po oba dva dny v 10 hodin a potrvá do 18 hodin. Vstupné je standardní, nezvýšené.

Roadfest láká na výstavu dakarské techniky a koncert Olgy Lounové, která odhalí jedno velké překvapení

Takzvaní „Vysloužilci“ odmění v sobotu 10. září sto dětí, kteří odevzdají menší starý elektrospotřebič (fén, rychlovarnou konvici atd.), vstupenkou do zoo. Akce motivuje ekologickou likvidaci starých spotřebičů a proběhne od 9 do 17 hodin.

Nakonec v neděli 11. září čeká zejména děti akce s názvem „Vodárna krmí tučnáky“. Malé návštěvníky čeká v 10:30 populární Culinka, naučná soutěžní stezka o tučňácích se zajímavými cenami a hlavně speciální odpolední (15:30) krmení s udílením jmen mladým tučňákům.

Další akce nejen na víkend naleznete v našem kalendáři akcí.

Zdroj: Zoo Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: