Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Rokycanská transfuzní stanice přijala v letošním roce krev od nejvíce dárců za poslední tři roky

V letošním roce provedlo rokycanské transfuzní oddělení 2722 odběrů krve, což je nejvíce za poslední tři roky. Z tohoto pohledu byl rok 2021 pro Rokycanskou nemocnici úspěšný.

„Věříme, že se příští rok bude číslo opakovat. Letos jsme totiž také zaevidovali 111 nových dárců – prvodárců, což je nejvíc za posledních deset let. Všem, kteří letos přišli darovat krev, aby pomohli někomu jinému se uzdravit, moc a moc děkujeme. Máme prostě samé skvělé dárce!“ vzkazuje primářka hematologicko-transfuzního oddělení Rokycanské nemocnice Miroslava Padrtová

Dárcovství krve samozřejmě, stejně jako vše ostatní, poznamenala pandemie covidu. Na počátku roku a během epidemické vlny na jaře bylo dárců méně. Výzvy nemocnice ale byly úspěšné a lidé začaly darovat s nebývalým úsilím. Před létem dárcovství zbrzdilo očkování, ale podzim byl mimořádně úspěšný.

Rokycanská transfuzní stanice provedla poslední letošní odběry v minulém týdnu. „V roce 2022 začneme odebírat krev opět hned v pondělí 3. ledna. Provoz bude stejný jako dosud, tedy pondělí a čtvrtek od 6 do 9 hodin. Těšíme se na všechny pravidelné dárce i prvodárce,“ říká Miroslava Padrtová.

Zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: