Zdroj foto: Jaromir Chalabala / Shutterstock.com

Neubližujte vašemu psovi nekvalitní stravou

Česko je zemí pejskařů, což jasně dokazují statistiky, dle kterých v našem státě žije více než dva miliony psů. To odpovídá více než čtyřiceti procentům domácností. Ale takový pes není jen pro radost a zábavu. Když už si ho pořídíte, je to parťák na celý život, na kterého se můžete spolehnout. Ale také se o něj musíte dobře postarat. A kvalitní krmení je základ. Jak ho ale poznat?

Na co si dát pozor u granulí

V první řadě je potřeba říct, že někteří výrobci se vás snaží nalákat na líbivé obaly a více než do kvality vrážejí peníze do marketingu. Může se tak lehce stát, že takové granule pro psy jsou naprosto nevyhovující, ovšem část kupujících si právě díky obalu nebo reklamě stejně získají.

Ovšem pokud vás zajímá, co váš pejsek bude denně jíst a nechcete mu ubližovat, musíte se podívat na složení krmiva pro psy.

Pokud tedy máte psa, který nepotřebuje žádné zvláštní zacházení nebo úpravy stravy, pak se stačí zaměřit na to, aby největší podíl na složení granulí pro psy tvořilo maso. A to v co největším možném množství – minimálně 30 procent. Dále si dejte pozor, aby granule obsahovaly bílkoviny, nejlépe živočišného původu, jelikož ty rostlinného psi tráví hůře.

Co by mělo ovšem krmivo obsahovat v co nejmenším množství, jsou levné obiloviny, které obsahují lepek. Pro psy s potravinovými alergiemi hledejte krmivo označené jako Grain Free, které neobsahuje žádné obiloviny, nebo také hypoalergenní granule pro psy bez dochucovadel a konzervantů.

Udělejte mu občas radost kvalitní konzervou

Stejně jako nám lidem, pak i psovi udělá radost, když nemusí pořád jíst to samé a uvítá změnu. Kromě granulí, které má každý den, mu rozhodně zvednete náladu za pomocí kvalitní konzervy pro psydoplněk k suché stravě (extrudované, polosuché, pečené nebo lisované psí granule)

Kvalitní konzervu poznáte jednoduše – jelikož jste si pořídili masožravce, pak nejobsáhlejší složkou by mělo být opět maso, např. hovězí, jehněčí, kuřecí, zvěřina a jiné, a to alespoň 70 procent. Ovšem důležitý je i poměr živin, které obsahují. Zbývajících třicet procent by tedy mělo obsahovat ovoce a zeleninu nebo bylinky.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: