Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nouzový stav je prodloužen do 20. listopadu a s ním i všechna krizová opatření

Nouzový stav v České republice potrvá do 20. listopadu. Na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny o jeho prodloužení o tři týdny rozhodla vláda na mimořádné schůzi v pátek 30. října. Současně k témuž datu s drobnými změnami a doplněními prodloužila i všechna krizová opatření, která měla vypršet v úterý 3. listopadu.

Co je dobré vědět

  • Až do 20. listopadu mohou platit v České republice krizová opatření, která vláda přijala v rámci nouzového stavu jako kroky, jež mají pomoci zastavit šíření pandemie nemoci covid-19. Dosud platná nařízení vlády přitom doznala jen drobných změn.
  • Výjimku ze zákazu provozovat svou provozovnu či živnost dostali v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých prodejny pietního zboží, a to i stánkaři. Tyto provozovny navíc dostaly výjimku i ze zákazu nedělního prodeje. Změna platí od soboty.
  • Nadále je omezen i provoz škol s tím, že toto opatření bude přinejmenším pro vybrané ročníky zrušeno, jakmile to epidemická situace umožní. Omezení bude ale nově rozšířeno i na speciální školy, bude od pondělí probíhat výuka distančně.
  • Do krizového opatření, které nařizuje hejtmanům a pražskému primátorovi zajistit péči pro děti od 3 do 10 let zaměstnanců vybraných profesí a institucí, jejichž činnost je nezbytná pro zvládnutí pandemické krize, nově přibyly od 2. listopadu i děti zaměstnanců škol a dalších školských zařízení, České pošty a Finanční správy.

Kompletní výsledky jednání vlády naleznete zde.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: