Americká třída. Foto: Plzenoviny.cz

Nové vedení Plzně chce rychle zvýšit bezpečnost v Plzni

Navrhnout soubor opatření, která povedou ke zlepšení fungování a řízení Městské policie Plzeň. Takový úkol dostal velitel městské policie Petr Vlk od nového primátora Plzně Romana Zarzyckého a radního pro bezpečnost Jiřího Winkelhöfera. Společná schůzka se uskutečnila na radnici v pondělí 24. října, své návrhy má velitel strážníků připravit v řádu dnů.

„Bezpečnost vnímám jako jednu z věcí, která Plzeňany v posledních letech velmi trápí. Proto jsem se chtěl co nejdříve po mém zvolení setkat s velitelem strážníků, kterému jsem dal za úkol do deseti dnů navrhnout soubor opatření, která neprodleně zlepší fungování a řízení městské policie. Za 14 dnů si návrhy pana velitele vyhodnotíme. Téma koordinace mezi státními a právě městskými policisty bylo i předmětem navazujícího jednání s ředitelem krajské a plzeňské státní policie,” řekl primátor Roman Zarzycký.

Pro nové vedení města je téma bezpečnosti prioritou. „Chtěl bych se zaměřit na problémy, které dokážeme ovlivnit. Musíme zvýšit pocit bezpečí v ulicích celého města, ale především na kritických místech, jako jsou Americká, hlavní nádraží nebo centrum města. Důležitou roli v tom samozřejmě sehraje městská policie. Proto je třeba zlepšit atmosféru uvnitř tohoto orgánu města, zastavit odchod strážníků a znovu zavést vícečlenné hlídky,“ doplnil radní pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality Jiří Winkelhöfer.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: