Kateřina Illnerová -Vyšťavená. Zdroj: Muriel

O komiksovou Cenu Muriel se uchází i plzeňské studentky

Výroční komiksové ceny Muriel oznámí také vítěze v kategorii Cena Magnesia za nejlepší komiks, která je určena mladým talentům z řad uměleckých škol. Vyhlášení proběhne 15. února v pražském kině Bio Oko.

O vítězství se ve studentské kategorii se uchází také studentky Západočeské univerzity v Plzni – Kateřina Illnerová s dílem Vyšťavená a Lenka Košutová s komiksem Poražený. Obě studují v Ateliéru komiksu a ilustrace pro děti na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Dalším nominovaným je Petr Polák z Ateliéru ilustrace a grafiky VŠUP s projektem Močál.

„Cena Magnesia za nejlepší studentský komiks přirozeně doplňuje naši dlouholetou podporu mladých talentů v umělecké sféře. Během čtyřletého partnerství s cenami Muriel se v kategorii Cena Magnesia objevilo mnoho kvalitních autorských počinů, a to nejen mezi vítězi a nominovanými, ale i mezi dalšími přihlášenými studenty. Věříme, že i letošní ročník jim pomůže k zviditelnění a otevře dveře  dalšího profesního růstu,“ říká Martin Karas, Senior Brand Manager Magnesia.

Komiksové ceny Muriel budou letos vyhlášeny 15. února v pražském kině Bio Oko. Večerem provedou stand-up komička a moderátorka Adéla Elbel a komiksový kreslíř Tomáš Chlud.

Videotrailery ke všem komiksům bude možné zhlédnout na webu muriel.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: