Foto: myloview.cz

Obrazy květin do domácnosti patří: Jaké jsou nejoblíbenější?

Fakt, že ženu ani květinou nikdo neuhodí, je pro většinu z nás samozřejmostí. A co teprve žít bez květin? Nemyslitelné. Jak všichni víme, tak květiny dokážou sice oživit jakoukoli akci, nicméně jejich životnost je minimální. Proto se vyplatí najít si je i v takových vyobrazeních, která dokážou člověka i přežít. Ano, přesně tak. Míříme k tomu, že není od věci pořídit si doma obrazy, jež květiny jako takové znázorňují. Uvažujete o něčem takovém, ale nevíte, jaké motivy by stály za to? Pak jste na správném místě. My se totiž na florální zobrazení podíváme mnohem podrobněji, a zkusíme tak dát hned několik zajímavých tipů, jež se vám mohou při zařizování domácnosti náramně hodit. 

Slunečnice v mnoha variacích

Jaká květina je na zahradách a polích asi nejnápadnější? Jednoznačně slunečnice. Ostatně už Vincent van Gogh a mnozí jiní umělci si právě tuto krásnou velkou žlutou květinu vzali jako předlohu pro svá slavná díla. Goghovy slunečnice jsou skutečně slavné. Vždyť se jedná o jeden z nejznámějších obrazů na světě. Vy nemusíte mít doma nutně přesně takovýto obraz jako repliku. O originálu nemá smysl ani přemýšlet. Existuje spousta obrazů a fototapet, které zachycují slunečnice ve spoustě poutavých variací. Moderní obrazy květin tohoto typu jsou dominantní a v interiéru prostě budou vidět. 

Když se nad květinami snáší motýli

obraz motýli
https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/kvetiny/

Milujete různé květiny a jen velmi složitě byste některou z nich preferovali? Pak si vybírejte třeba obrazy květin na plátně s motivem rozkvetlé louky. Velká plocha plná krásných květů vypadá náramně. Když se nad ní navíc snášejí krásní motýlci, není co řešit. Příroda dokáže s barvami a tvary dokonale kouzlit a můžete si být jistí, že takovéto zobrazení nebude jistě krokem vedle. Zachycení motýlů nad loukou plnou květin může být o to autentičtější, když si vyberete přímo fototapetu. Máte tak jistotu, že získáte do interiéru doplněk, který ho dokonale oživí se vším všudy.

obraz kaktusy
Foto: myloview.cz

Mix sukulentů

 Možná je tok nevíře, ale hodně poutavě působí také sukulenty. Rostliny potřebující ke svému růstu minimální množství vody si prostě pozornost bezpochyby zaslouží. Sukulenty mohou být různé, nicméně vcelku často se prosazují zejména kaktusy. Ty jsou tradičně zelené a plné jehliček. Když ovšem kvetou, je to neskonalá nádhera. Vcelku poutavé jsou obrazy, které v sobě snoubí hned několik takovýchto kaktusů doplněných dalšími rostlinami, lístky a podobně. Komplet pak vypadá náramně a nemusíte se obávat toho, že byste s takovýmto zátiším nezaujali.   

Pampelišky v nekonečném množství variací
obraz pampeliška
https://myloview.cz/obrazy/

Nesnášíte vytrhávání pampelišek z trávníku? Aby ne, vždyť se jedná o velmi nepříjemnou a neoblíbenou činnost! Pokud jste se ale na pampelišku někdy zadívali detailněji, možná jste zjistili, že její struktura rozhodně není nijak fádní. Naopak, jde o unikátní květinu, která umí zaujmout každou svou součástí. Hezké jsou jak třeba velké plochy pokryté žlutými hlavičkami pampelišek, tak i detail již odkvetlé rostliny. Specifické chmýří jiné květiny nemají. Padáčky ve větru dokážou doslova divy a vytvářejí unikátní variace, jaké spatříte jen těžko. Už pohled na odkvetlou pampelišku v maximálním možném přiblížené musí zaujmout. Když si takovýto obraz dáte do obývacího pokoje, nic nezkazíte.

Čisté bílé květiny
obraz magnolie
Foto: myloview.cz

Vybírat si lze i mezi bílými květinami, a že jich není málo. Samotný obraz bílé květiny působí velmi čistým nevinným dojmem. Umístit ho lze mimo obývacího pokoje klidně třeba také do koupelny nebo do jiných místností. Bílá barva tady dokonale padne a vy získáte krásný doplněk, jenž bude maximálně funkční. Jaké bílé květiny květny jsou nejoblíbenější? Především lilie. Ty jsou opravdu nádherné. Krásné jsou ale i bílé růže. Ty se ale většinou zobrazují v nějakém velmi jemném barevném odstínu. Určitě není problém vsadit i na některé typické bílé luční květiny. Takové kopretiny jsou prakticky celé krásně bílé až na samotný střed. Žlutá barva ale k bílým okvětním lístkům dokonale sedí.       


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: