Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Odpočinek a relax na vlastní zahradě

Vlastní zahrada může představovat ráj na zemi. Pokud je dobře koncipovaná, nezáleží na její velikosti. Ať už je malá, střední či velká, vždy by měla poskytovat svým majitelům příjemné zákoutí pro relax, ale i zábavu, přičemž je nutné myslet také na potřeby dětí.

Každý ví, že je nutné se o zahradu starat. Sekání trávníku či zastřihávání keřů bere někdo jako zábavu, pro někoho jde o nutné zlo. Pokud patříte do druhé skupiny, je třeba najít rovnováhu mezi povinnostmi a odpočinkem. Zahradu si přizpůsobte tak, aby vyhovovala především vaším potřebám a dělala vám radost. V dnešní uspěchané době je odpočinek obzvláště důležitý, především ten psychický. Zahrada by měla být místem, kde budete trávit příjemné chvilky ať už sami nebo s vaší rodinou.

Co by na zahradě nemělo chybět?

Součástí každé zahrady by měl být přístřešek poskytující stín v parných létech. Pokud nemáte terasu, může to být pergola nebo altán, případně velký slunečník. Posezení je samozřejmostí, ale neměli byste zapomenout také na pohodlné zahradní lehátko. Venkovní nábytek pak vybírejte bytelný a odolný.

trampolína
Foto: Pixabay

Ideální je rovněž bazén, ten samozřejmě volte podle vašich potřeb, dostatku místa a dle finančních možností. Nejlevnější možností jsou nafukovací bazény – ty potěší zejména děti, ale sehnat se dají i větší. Dále pak nadzemní bazény, polozapuštěné a zapuštěné.

Děti na zahradě jsou pak samostatnou kapitolou. Aby měly dostatek zábavy, určitě nesmí chybět skákací trampolína, houpačka, prolézačka, pískoviště nebo třeba domek se skluzavkou. Pokud chcete být originální, můžete jim vytvořit bosou stezku. Hodí se ale také basketbalový koš nebo fotbalová branka.

Radost z darů přírody

Zahrada může přinášet i radost z vlastních plodů. Vysaďte na ni rybíz, maliny nebo jahody. Ocení to nejen děti, přičemž péče o letního ovoce je velmi jednoduchá. Pokud je zahradničení vaším koníčkem, pěstujte co vás napadne. V takovém případě byste ale neměli zapomenout na skleník. Také si do zahrady zasaďte okrasné květiny a keře.

Hezké chvilky s rodinou na vlastní zahradě jsou k nezaplacení. Tak proč vyrážet na drahou dovolenou, když ráj máte přímo pod nosem?


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: